به تازگی علل ترس‌های وحشتناک خرده‌فروشان برخط در اینترنت با انتشار اطلاعاتی تأیید شد: در سال ۲۰۱۵ تعداد حملات کلاه‌برداران به میزان ۱۶۳درصد افزایش یافته است، یعنی صرفاً در سه فصل،‌ دو و نیم برابر شده است.
۲۱-InContentتجارت الکترونیک

این اطلاعات بخشی از نمایه‌ی حملات کلاه‌برداری جهانی هستند که به تازگی منتشر شده است، و حاصل یک همکاری میان PYMNTS و Foster است. این شاخص فصلی، میزان تلاش‌های کلاه‌برداران را در وب‌گاه‌های تجاری آمریکا با بررسی نوع کلاه‌برداری، منطقه‌ی جغرافیایی کلاه‌برداری و بخش‌های تجاری که مورد حمله قرار گرفته‌اند، معیاربندی می‌کند.
این گزارش به بررسی وقوع کلاه‌برداری الکترونیکی در بخش‌های تجاری که کلاه‌برداران آن‌ها را بیش از همه جذاب می‌دانند می‌پردازد: کالاهای تجاری، کالاهای لوکس، مواد غذایی و آشامیدنی، ‌صنعت پوشاک و الکترونیک.
مدیرعامل Forter، میشل رایت‌بلات می‌گوید: «در همین زمان، حمله به تاجران افزایش یافته است، ما می‌بینیم که تلاش‌ها به عنوان درصدی از درآمد برای تاجران برخط از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ به میزان ۹۴ درصد افزایش یافته است. به وضوح مشخص است که برای خرده‌فروشان هیچ چیزی مهم‌تر از این نیست که کلاه‌برداران را بشناسند و تجارت و کسب و کار خود را از تهدیدهای روزافزون آن‌ها حفاظت کنند.»

کلاه‌برداری در تجارت الکترونیکی به روایت اعداد
بزرگ‌ترین نوع همه‌ی کلاه‌برداری‌ها حملات بات‌نت علیه کالاهای دیجیتال بوده است، که رقم ۷۵ درصد از همه‌ی ضرر و زیان‌های کلاه‌برداری‌های بالقوه را در این بخش به خود اختصاص داده است.
بخش کالاهای لوکس یکی از معدود مقوله‌هایی است که افزایشی را در میزان متوسط حمله به تراکنش‌ها تجربه کرده است، در این بخش حملات ۴ درصد افزایش داشته است.
در حالی‌که دست‌کاری در محل،‌ کم‌تر از ۲۰ درصد از همه‌ی حملات کلاه‌برداری را که از خارج از ایالات متحده و یا اروپا ناشی می‌شوند شامل می‌شود، اما نشان‌گر بیش از یک سوم خسارات احتمالی کلاه‌برداری هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کلاه‌برداری در تجارت الکترونیک به ۱۶۳ درصد رسیده است