به گزارش شرکت FICO، سال گذشته، رشد قابل‌توجهی در کلاه‌برداری از کارت‌ها در اروپا صورت گرفت و در این بین انگلستان بدترین رتبه را داشته است.

این شرکت فناوری اعلام کرد که انگلستان رشدی ۱۸ درصدی را در کلاه‌برداری از کارت در یک دوره ۱۲ ماهه تجربه کرده است که منجر به خسارتی تقریباً بالغ بر ۱۱۸ میلیون دلار شده است.

انگلستان با اختلاف زیادی هدف بزرگی برای کلاه‌برداران بوده است، بعد از آن کشورهای یونان و دانمارک در رده دوم این جدول قرار داشته‌اند که هر دو کشور ۵ درصد افزایش در خسارت ناشی از این کلاه‌برداری را تجربه کرده‌اند.

شرکت FICO اعلام کرده است که دلایل اصلی برای رشد سریع کلاه‌برداری کارت در انگلستان نفوذ به داده‌ها و انتقال اینترنتی است.

این شرکت گفته است که این آمار نشان‌دهنده‌ی «افزایش این نوع کلاه‌برداری، سهولت دسترسی به منابع مالی و کاهش خطرات برای مجرمان و سرقت اطلاعات شخصی از طریق جرائم اینترنتی است».

کندریک سندرز که یک تحلیلگر ارشد در صنایع پولی شرکت Euromonito International است با اظهارنظر در این مورد می‌گوید: «افزایش پیش‌بینی‌نشده‌ی رشد در پرداخت‌های اینترنتی در دوره‌های در نظر گرفته‌شده نشان می‌دهد که نیاز به معیارها و اقدامات امنیتی بیشتری در اروپا وجود دارد». او می‌گوید که اگر اقدامات امنیت بیشتری برای مبارزه با کلاه‌برداری‌هایی که در حال حاضر صورت می‌گیرند، انجام نشود پیشرفت گسترده‌تر پرداخت‌های کارتی به‌جای پرداخت‌های کاغذی تأثیری منفی بر جای خواهد گذاشت.

در طرف دیگر، سوئد، جمهوری چک، مجارستان، هلند و پرتغال قرار دارند که همه‌ی آن‌ها سال به سال کاهش کلاه‌برداری‌ در کارت‌های بانکی را تجربه می‌کنند.

در مورد آخر ما به‌طور خاص شاهد کاهش شدید ۷۲ درصدی در این زمینه بوده‌ایم که نشان‌دهنده روند گسترده‌تر و درازمدت کاهش فعالیت‌های کلاه‌برداری در این کشور است.

شرکت FICO می‌گوید که این کار می‌تواند مربوط به تلاش‌های پرتغال برای «مبارزه با کلاه‌برداری کارت‌های بانکی» باشد.

برای کاهش خطر کلاه‌برداری WeLiveSecurity توصیه می‌کند که مصرف‌کنندگانی که اسناد مالی خود را به اشتراک می‌گذارند هنگام دریافت رایانامه‌هایی که ادعا می‌کنند از سوی بانک قانونی ارسال می‌شوند؛ محتاط باشند و اطلاعات کارت‌های اعتباری خود را به اشتراک نگذارند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کلاه‌برداری‌ کارت‌های اعتباری در اروپا
برچسب ها: