رئیس پلیس فتا فارس از کشف پرونده کلاهبرداری ۵ میلیون ریالی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.
سرهنگ “سیدموسی حسینی” گفت: یک فرد کلاهبردار از طریق هک تلگرام یکی از شهروندان، با برقراری ارتباط با دوستان وی در این شبکه، از آنان درخواست مبلغی پول به صورت قرضی می نماید.

وی ادامه داد: مال باختگان نیز با توجه به این که ظاهرا پیام از طرف دوست شان است، اعتماد کرده و مبلغ درخواستی را به شماره حساب وی واریز می کنند که پس از گذشت مدت زمانی متوجه می شوند پیام ها از طرف فرد سومی برایشان ارسال شده است که پس از شکایت و تشکیل پرونده در پلیس فتا فارس کارشناسان موفق به شناسایی متهم شدند.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: اخیرا در فضای مجازی و در تارنماهای مختلف اینترنتی و به صورت گسترده موضوع هک تلگرام با عنوان “آیا به همسر خود شک دارید و … ” دیده می شود.
سرهنگ حسینی در این باره گفت: در واقع فرد به اصطلاح هکر با مهندسی اجتماعی به طرق مختلف و بعضا با ارسال پیامک به قربانیان خود از آنان می خواهد کدی که برای آنها ارسال می شود به شماره درخواستی “هکر” از طریق پیامک یا ایمیل ارسال و یا برای وی از طریق تماس تلفنی خوانده شود.

وی اضافه کرد: در ادامه قربانی پس از دریافت کد وارسال آن به شماره درخواستی کلاهبردار، در واقع اکانت تلگرام خودش هک می شود و فرد هکر با استفاده از مشخصات به دست آمده یک حساب کاربری جدید تلگرامی، با مشخصات قربانی می سازد و از این طریق به تمامی اطلاعات فردی وی در اپلیکیشن تلگرام دسترسی پیدا می کند.

رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران شبکه های اجتماعی درخواست کرد: قبل از هر اقدامی ابتدا به اصل پیام و همچنین صحت و سقم فرستنده پیام توجه داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را سریعا با پلیس فتا درمیان بگذارند.

سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: پلیس فتا از هموطنان درخواست میکند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir ایمیل:[email protected] و یا تلفن: ۲۱۸۳۹۱۹-۰۷۱ گزارش کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کلاهبرداری ۵ میلیونی از طریق هک تلگرام!