کلاهبرداری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای Safeway در آمریکا

فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه‌ی مواد غذایی در آمریکا به نام Safeway تأیید کرده‌اند که برخی از مشتریان آن‌ها در فروشگاه‌های کالیفرنیا و کلرادو با نوعی سخت‌افزار جاسوسی مواجه شده‌اند که اطلاعات کارت‌های اعتباری آن‌ها را جمع‌آوری کرده است.
بر اساس گزارشی که Krebs منتشر کرده است، محققانی که در این زمینه کار کرده‌اند می‌گویند، مراجعه‌کنندگان به فروشگاه‌های شمال کالیفرنیا و پنج فروشگاه در کلرادو متوجه شده‌اند که دستگاه‌های جاسوسی در خودپردازها نصب شده است. Safeway معتقد است که این حوادث مجزا به هم‌دیگر ربطی ندارند. منبع این دستگاه‌ها هنوز شناخته شده نیست.
Krebs گزارش داده است که کشف آن‌ها در مورد فروشگاه‌های کلارادو از آنجا ناشی شد که مشتریان بانک گزارش برداشت نقدی غیرمجاز از حساب‌های خود را دادند. گزارش این فعالیت‌ها از سپتامبر سال ۲۰۱۵ دریافت می‌شده است.
Safeway می‌گوید که هیچ‌گونه اطلاعات کارتی از هیچ کدام از دو دستگاه نصب شده در کالیفرنیا سرقت نشده است. در ماه نوامبر سه دستگاه سارق اطلاعات بانکی (skimmer) در کلرادو یافت شده است.
Safeway در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «اگر کارکنان ما شواهدی مبنی بر فعالیت‌های مجرمانه نظیر این‌گونه موارد پیدا کنند، ما قادر هستیم با دقت به وسیله‌ی دوربین‌های نظارتی خود نصب قطعات را در دستگاه‌ها و تراکنش‌های بانکی که در آن‌ها صورت می‌گیرد ببینیم. ما فوراً با مأموران قضایی و اجرایی برای پیگیری این موضوع تماس گرفته‌ایم و همین‌طور به بانک‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات که کارت‌های آن‌ها سوء استفاده شده است، اطلاع داده‌ایم.»
Safeway به خریداران خود در کلرادو توصیه کرده است که وضعیت بانکی خود را بررسی کرده و هرگونه فعالیت غیرمجاز را گزارش دهند.
صندوق‌های پول و ترمینال‌های خرید هدف مورد علاقه مجرمانی هستند که به جمع‌آوری اطلاعات کارت‌های اعتباری بانکی می‌پردازند. نفوذگران از ابزارهای سرقت (skimmer) و یا بسته‌های بدافزار برای جمع‌آوری و ارسال شماره کارت‌ها و اطلاعات آن‌ها برای انجام تراکنش‌های جعلی و فروش عمده در اینترنت استفاده می‌کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.