شرکت امنیتی فایرآی مدعی شد که نفوذگران چینی می‌خواهند به سامانه‌های نظامی کشور کره‌ی جنوبی که برای اهداف ضدموشک بالستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، نفوذ کنند. در مصاحبه‌ای با مجله‌ی وال‌استریت، مدیر این شرکت نتایج تجزیه و تحلیل‌های خود را اعلام کرد. گفتنی است این شرکت توسط سازمان سیا مورد حمایت مالی قرار می‌گیرد.

مدیر فایرآی اعلام کرد بررسی‌ها نشان داده دو گروه نفوذ چینی در حال انجام حملات سایبری هستند. چین از مدت‌ها قبل با استقرار چنین سامانه‌ی ضدموشکی مخالفت و آن را اطلاع‌رسانی کرده بود و اینک فایرآی مدعی شده که کشور چین عملیات تهاجمی سایبری را آغاز کرده است.

یکی از گروه‌های نفوذی که توسط فایرآی شناسایی شده Tonto نام داشته و گفته می‌شود در شمال چین واقع هستند. یکی دیگر از گروه‌های نفوذ نیز APT۱۰ نام دارد و براساس گفته‌های فایرآی با نیروهای نظامی-اطلاعاتی چین در ارتباط است و چندین سال است که به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

فایرآی می‌گوید این گروه‌های نفوذ، سامانه‌های قربانی را با استفاده از رایانامه‌های فیشینگ با ضمیمه‌های مخرب هدف قرار داده و حداقل یکی از کارکنان این بخش‌ها قربانی این حمله می‌شوند. فایرآی می‌گوید این نفوذگران در مرحله‌ای از عملیات خود با شکست مواجه شده‌اند و این شرکت توانسته فعالیت‌های آن‌ها را ردیابی کند.

اگر این موضوع واقعاً درست باشد، برای آینده‌ی عرصه‌ی برخط و سایبری مسئله‌ای بسیار نگران‌کننده است. ولی تا زمانی که شرکت فایرآی جزئیات این موضوع را منتشر نکرده باید آن را در دسته‌ی احتمالات قرار داد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کشور چین سامانه‌های ضدموشکی کره‌ی جنوبی را مورد نفوذ قرار داد