شرکت Symantec طی اطلاعیه‌ای خبر از کشف یک باج‌افزار جدید داد که در قالب یک پیام رایانامه‌ای ارسال شده و خود را به شکل یک اطلاعیه از شرکت مایکروسافت نشان می‌دهد.

این خطر مجازی که شرکت Symantec آن را تروجان Ransomlock.AT نامیده است، دارای نام رایانه‌ای freedownloadmanager.exe بوده و تا به امروز فقط در آمریکا مشاهده شده است. رایانامه‌ای که در فرآیند کار این باج‌افزار استفاده می‌شود، در ظاهر یک اطلاعیه از شرکت مایکروسافت است که به کاربر اعلام می‌کند گواهینامه ویندوز رایانه وی منقضی شده است و به همین ترتیب کاربر را متقاعد به برقراری یک تماس تلفنی به یک خط بدون هزینه و درخواست برای باز کردن قفل رایانه می‌کند.

روش کار این باج‌افزار مشابه نمونه‌هایی است که شرکت Symantec  قبلاً آن‌ها را کشف کرده است. تنها تفاوت موجود در این باج‌افزار با نمونه‌های قبلی در نام این باج‌افزار است که این بار یک نام قابل‌شناسایی دارد.

محققان در این خصوص اعلام کردند: «تنها نقطه تفاوت این باج‌افزار جدید با نمونه‌های قبلی این است که به ظاهر نفوذگران طراح آن با دقت زیاد در مورد روش‌های کسب پول فکر کرده‌اند و برای این منظور از یک باج‌افزار دارای نام استفاده کرده و همچنین از نتایج جستجوی کاربران نیز بهره برده‌اند.»

شرکت Symantec به کاربران هشدار داد که با به‌روزرسانی سامانه عامل و نرم‌افزارهای امنیتی رایانه‌های خود، از بروز خطرات این‌چنینی جلوگیری کنند.

منبع: asis

        درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کشف یک شیوه باج‌افزاری جدید در قالب پیام هشدار شرکت مایکروسافت
برچسب ها: