شرکت هتل‌های هایت (Hyatt) که یک شرکت هتل‌داری در شیکاگو می‌باشد، در روز چهارشنبه به مشتریان خود اطلاع داد که اخیراً یک بدافزار را در سامانه‌‌های پرداخت هزینه‌ی خود شناسایی کرده است.
Hyatt بیش از ۶۰۰ هتل را در ۵۲ کشور اداره می‌کند. از جمله Hyatt، Park Hyatt، Andaz، Grand Hyatt، Hyatt Place، Hyatt Regency، Hyatt House ، Hyatt Ziva، Hyatt Zilara و عناوین تجاری کلوب اقامتی Hyatt.
این شرکت جزئیات شعبه‌ای که بدافزار در آن شناسایی شده است را اعلام نکرد اما گفت که این اتفاق به کمک تیمی از متخصصان امنیت سایبری در دست بررسی می‌باشد. اطلاعات به روز راجع به این اتفاق روی صفحه‌ای مخصوص که خود شرکت Hyatt راه اندازه کرده است، موجود می‌باشد.
Chuck Floyd رئیس کل خدمات شرکت هتل‌‌های هایت اعلام نمود: «جهت تقویت و افزایش امنیت سامانه‌‌هایمان اقداماتی انجام داده‌ایم و مشتریان می‌توانند با خیال راحت در تمامی هتل‌های هایت در سرتاسر جهان از کارت‌های اعتباری خود استفاده کنند.»
در حال حاضر به مشتریان توصیه می‌شود که مراقب کارت‌های اعتباری خود بوده و هرگونه تراکنش مشکوک را به صادرکننده‌ی کارت گزارش دهند.
مشتریان در صورت داشتن هرگونه سئوالی راجع به این اتفاق می‌توانند از طریق شماره‌ی ۱-۸۷۷-۲۱۸-۳۰۳۶ ( آمریکا و کانادا) یا +۱-۸۱۴-۲۰۱-۳۶۶۵ (خط بین‌المللی) با Hyatt تماس برقرار کنند.
هتل‌های زنجیره‌ای هدفی وسوسه‌برانگیز برای مجرمان سایبری بوده و امسال نیز چندین شرکت، چنین رخنه‌هایی در اطلاعات را گزارش داده‌اند.
Mandarin Oriental Hotel Groupاولین هتلی بود که اعتراف کرد نفوذگرها بدافزاری را روی سامانه‌‌های پرداختشان نصب کرده‌اند. در ماه آوریل، شرکت هتل‌داری White Lodging Services به اطلاع مشتریان رساند که سامانه‌‌های کارت‌خوانشان (POS) در ده هتل مورد آسیب و خطر می‌باشد بدین ترتیب اطلاعات پرداخت مشتریان به مدت بیش از نیمی از سال در معرض خطر رخنه قرار داشته است.
پس از این‌که چندین بانک گزارشاتی راجع به سوءاستفاده از کارت‌های مورد استفاده در هتل‌های مجموعه‌ی Trump داد، این شرکت تحقیقاتی را در این مورد در ماه جولای آغاز کرد. بیشترین رخنه‌هایی که اخیراً انجام گرفته است در ماه نوامبر بوده و به هتل‌های هیلتون و Starwood صدماتی وارد کرده است. هتل هیلتون اعلام کرد که این بدافزار نصب‌شده روی سامانه‌‌هایشان ممکن است اطلاعات کارت مشتریانی را که از کارت‌های اعتباریشان در زمان‌های مشخصی از سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در هتل‌های بین‌المللی هیلتون استفاده کرده‌اند به سرقت برده باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کشف بدافزار روی سامانه‌های پرداخت گروه هتل‌های هایت