یک تاجر بنگلادشی که درانگلیس درس خوانده وبعداً به گروهک تروریستی داعش گرویده بود در سوریه و طی حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده‌ است.
سیفول حق سوجان که در بنگلادش متولد شده ‌بود در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵ در شهر رقه در سوریه کشته شده ‌است. او به عنوان یکی از مهم‌ترین نفوذگرهای داعش شناخته می‌شده‌ است. او قبلاً در یکی از سازمان‌های وابسته به ارتش آمریکا که وظیفه‌ی توسعه سلاح را نیز بر عهده داشته ‌است کار می‌کرده‌ است.
در بیانیه‌ای از سوی استیو وارن، مسئول عملیات مشترک نیروهای ائتلاف ضد داعش آمده ‌است: «سوجان یک برنامه‌ریز ماهر و مهندس سامانه‌‌های رایانه‌ای بوده‌ است که در انگلستان تحصیل کرده بود. او در گروهگ تروریستی داعش مسئول فن‌آوری‌ ضد نظارتی و توسعه سلاح بوده‌ است. اکنون با مرگ او داعش یکی از مهره‌های کلیدی خود را در زمینه‌ی سلاح و فن‌آوری از دست داده ‌است.»
در ادامه‌ی این گزارش آمده ‌است که این مرد ۳۱ ساله پیش از مرگش نه‌تنها به دلیل راه‌اندازی یک حلقه‌ی پول‌شویی برای داعش تحت تعقیب بوده‌ است بلکه متهم شده‌بود که به یک دختر ۱۵ ساله‌ی انگلیسی پول داده‌ است تا به خدمت این گروهک درآید.
سوجان در سال ۲۰۰۳ و به عنوان یک دانشجو به انگلیس وارد شده‌ بود. او در دانشگاه گلامورگان در رشته‌ی مهندسی سامانه‌های رایانه‌ای تحصیل کرده‌ بود.
پس از پایان تحصیلش او در شهر کاردیف سکونت پیدا کرده و همسر خود را نیز که شایما نام داشته ‌است در سال ۲۰۰۵ پیش خود آورده ‌است. بعداً در سال ۲۰۰۶ او یک مؤسسه‌ی فن‌آوری با نام Ibacs را به همراه برادر خود در نیوپورت و در نزدیکی کاردیف تأسیس کرده ‌است. او به دلیل این‌که نتوانست ویزای خود را به منظور سکونت در انگلستان تمدید کند مجبور به ترک این کشور در سال ۲۰۱۴ شده ‌بود.
پیش از ترک انگستان، سوجان به یکی از دوستانش گفته‌ بود قصد دارد به همراه همسر خود به زادگاهش یعنی بنگلادش بازگردد.
اگرچه پس از اندکی او به گروه داعش پیوست و به سرعت به چهره‌ای شاخص در این گروه تبدیل شد. او موفق شد جایگزین جنید حسین، دیگر نفوذگر برجسته‌ی این گروه تروریستی شود. جنید حسین در یک عملیات هوایی علیه نیروهای داعش در ماه آگوست کشته شده ‌بود.
حمله‌ی هوایی که منجر به کشته‌شدن سوجان شده بود، بخشی از حملات راه‌بردی و گسترده‌ای بود که در طی چند روز انجام شده و توانسته ‌بود ده رهبر مهم این گروهک تروریستی را از بین ببرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کشته‌شدن یک نفوذگر داعشی دیگر در حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در سوریه