کارگزارهای بازی Pokeman Go از حمله انسداد سرویس توزیع‌شده از سوی PoodleCorp متضرر شدند.
نفوذگران جدید حضور خود را نشان دادند
در روز شنبه، حوالی ساعت ۲ بعدازظهر، کارگزارهای بازی Pokemon GO برای مدتی طولانی از دست‌رس خارج شدند، این حمله بر تمام زیرساخت‌های این بازی اثر گذاشت و تمام آن به دلیل حمله DDoS بود که توسط نفوذگران نسبتاً جدید PoodleCorp صورت گرفت.
در اغلب حملات DDOS علیه بازیها، نفوذگران درواقع بعد از حمله به کارگزارها یا اخاذی از شرکت متمرکز نبودهاند بلکه به دریافت واکنشی از سوی بازیکنان خشمگین علاقهمند بوده‌اند که در دستیابی به این هدف، هم در ردیت و هم در توییتر و باوجود تلخی زیادی که ایجاد کرده‌اند، ناموفق نبودند.
PoodleCorp لذت ناشی از بازی Pokemon Go را در بازیکنان برهم می‌زند.
درست مثل حملات Lizard Squad و Phantom Squad کریسمس که طی چند سال گذشته به شبکه‌های ایکس باکس و PSN صورت گرفت، نفوذگران درواقع روی برهم زدن لذت و سرگرمی کاربران تأکید داشته‌اند.
ما همگی می‌دانیم بازی Pokemon Go به طور ناگهانی محبوبیت زیادی کسب کرده است. به‌طور مثال، یک نوار ویدئویی وجود دارد که نشان می‌دهد صدها بازیکن در پارکی در نیویورک جمع شده‌اند فقط به این دلیل که یک مرکز بازی Pokemon کمیاب در آن نزدیکی‌ها پدیدار شده است.
کارگزارها چند ساعت بعد از حمله به حالت عادی برگشتند. مشروعیت این حمله چند ساعت بعد هنگامی‌که کمپانی نینتندو اعلام کرد که این بازی را برای ۲۶ کشور دیگر راه‌اندازی کرده است، زیر سؤال رفت.
Pokemon Go به کشورهای دیگر گسترش پیدا می‌کند:
کشورهای جدیدی که به‌زودی هیجان Pokemon GO آن‌ها را فرامی‌گیرد عبارت‌اند از اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، یونان، گرینلند، مجارستان، ایسلند، ایرلند، لتونی، لیتوانی، لوگزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلونی، سوئد و سوئیس.
شاید PoodleCorp به‌تازگی روی از کار انداختن از قبل برنامه‌ریزی‌شده کارگزار سرمایه‌گذاری کرده باشد تا زیرساخت بازی را به‌منظور افزایش شهرت و اعتبار بسط و توسعه دهد.
قبلاً، این گروه ۶ نفری که به‌تازگی تشکیل ‌شده است، چند کانال یوتیوب را از کار انداخته بودند و حملات DDoS را در کارگزارهای StreamMe ،Battle.NET و League of Legends راه‌اندازی کرده بودند. بر طبق اطلاعات وبگاه این گروه از تاریخ تشکیل آن‌که فعالیت خود را ۲۲ ژوئن آغاز کرد، حتی یک ماه هم نمی‌گذرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کارگزارهای Pokemon Go از حمله DDoS از سوی PoodleCorp رنج می‌برند