۱۰مقامات وزارت دفاع ژاپن در حال بررسی یک گزارش نفوذ هستند که ظاهراً مربوط به شبکه‌ی پرسرعت زیرساخت اطلاعات دفاعی (DII)۱ این کشور می‌باشد.
این حملات، که رسانه‌ها آن را به یک عامل دولتی نسبت می‌دهند، در ماه سپتامبر رخ داده‌اند اما به تازگی برملا شده‌اند.
شبکه‌ی DII که میان وزارت دفاع این کشور و نیز نیروهای دفاع از خود آن به اشتراک گذاشته می‌شود، به نفوذگران اجازه می‌دهد تا به نیری دفاع از خود زمینی ژاپن هم نفوذ کنند.
به نظر می‌رسد که این یافته‌ها توسط مأمورانی از وزارت دفاع ژاپن که نامشان فاش نشده به دست آمده باشند.
نفوذگران در وهله‌ی نخست به یک شبکه‌ی مشترک میان آکادمی دفاع ملی ژاپن و کالج پزشکی دفاع ملی این کشور دسترسی پیدا کرده‌اند، و به این ترتیب توانسته‌اند به شبکه‌ی DII راه پیدا نمایند.
این زیرساخت اطلاعات دفاعی توانسته به دو شبکه نفوذ کند، یکی از این شبکه‌ها به اینترنت وصل بوده و دیگری از نوع شبکه‌های داخلی دارای تدابیر امنیتی و حفاظتی بهتر بوده است.
نفوذ به این شبکه‌ی خصوصی به اندازه‌ای دشوار است که باعث می‌شود حدس و گمان پیرامون وجود یک عامل وابسته به دولت قوت بگیرد.
گفتنی است این رخداد منجر به قطع دسترسی موقتی کارکنان نیروی دفاع از خود ژاپن به اینترنت شده است.

۱. Defence Information Infrastructure

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ژاپن در حال بررسی نفوذ صورت‌گرفته به شبکه‌ی دفاعی خود است