در این مقاله به طور خلاصه نحوه توسعه پروژه jMeter با Eclipse IDE را توضیح می دهیم. Eclipse یک محیط توسعه بسیار قدرتمند با ویژگی های زیر است:

 • بسیار سریع پیاده سازی می شود. اگرچه با زبان Java همانند سایر پروژهای دیگر توسعه یافته است اما از SWING استفاده نمی کند، که بسیار سنگین بارگذاری می شود، بلکه از یک SWT widget toolkit استفاده می کند. این Toolkit ویدجت را در Java شبیه سازی نمی کند و در عوض از یک ویدجت سیستمی GTK بر روی لینوکس بهره می برد که نتیجه آن افزایش کاراییش می باشد.
 • دارای مرورگر ویرایشگر بسیار توانا و دارای امکانات Highlighting و اعلان گر Syntax است.
 • کامپایل کلاس های جاوا در جا (on the fly) در زمان انتظار در جهت ورود داده های کاربر و یا در زمان ذخیره پروژه که نتیجه آن عدم انتظار برنامه نویس در زمان اجرای برنامه اس و همچنین نمایش سریع خطا ها می باشد.
 • دارای Debugger بسیار زیبا است.
 • قابلیت refactoring قدرتمند دارد. زمانی که می خواهید نام متدی یا پارامتری را تغییر دهید بدون اتلاف وقت سریعا انجام میدهد.
 • یکپارچه با JavaِDoc
 • یکپارچه با CVS
 • ایجاد سریع متد های Setter و Getter
 • دارای لایسنس CPL
 • و …

به منظور دانلود Eclipse به مسیر https://eclipse.org مراجعه نمایید.

به منظور بادگیری کامل ابزار JMeter بصورت فیلم و شامل تمامی عناصر مهم در جهت ایجاد فرایند تست خودکار به مسیر http://softwarequality.ir/jmeter-course مراجعه نمایید.

طریقه تنظیم JMeter + Eclipse

در حال حاضر JMeter از Subversion استفاده می کند. لذا برای دسترسی به پلاگین Eclipse به مسیر Subclipse در جهت گرفتن JMeter مراجعه نمایید.

 1. در ابتدا Subclipse را نصب نمایید.
 2. چشم انداز یا Perspective مرتبط با SVN را باز نمایید.
 3. منو را فراخوانی نموده و “New”/”Repository location” را انتخاب کنید.
 4. آخرین شاخه را پر نموده و دکمه OK را کلیک کنید.
 5. Repository می بایستی در لیست نمایان شود. بر روی آن کلیک راست نموده و “Checkout…” را انتخاب کنید.
 6. Checkout را بعنوان پیکربندی پروژه با استفاده از New Project Wizard انتخاب کنید.
 7. Java Project را انتخاب نموده و در دیالوگ بعدی یک نام برای پروژه انتخاب کنید.
 8. به منظور SVN Checkout در جهت تکمیل منتظر بمانید.

پیکربندی مسیر ها

در ابتدا “Java browser perspective” را باز نمایید و با دکمه Find پروژه خود را یافته و یک دایرکتوری با نام lib/ext ایجاد کنید. شاخه root پروژه خود را بیابید. منو را باز نموده و Project Properties را انتخاب نمایید. Java build path را انتخاب نمایید. تب Source را انتخاب کرده و Add Existing Folders را کلیک کنید. Build output folder را بعنوان نام پروژه project-name/lib/ext انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که این مسیر مهم بوده و به هیچ عنوان آن را تغییر ندهید. سپس تب Library را انتخاب و پس از آن Add jars را انتخاب نمایید. پس از انتخاب jar فایل ها دکمه OK را کلیک کرده و منتظر کامپایل تمامی Source باشید.

در صورت هر گونه سوال در ادامه این مقاله یادداشت های خود را قرار دهید تا پاسخ داده شود.

چگونگی اتصال JMeter به Eclipse