۶مایکروسافت قابلیت‌های امنیتی را در نسخه‌ی سال‌گرد ویندوز ۱۰۱ بهبود بخشیده است، این بهبود به مایکروسافت کمک کرده تا به آنچه که تحت عنوان «امن‌ترین ویندوز» از آن یاد می‌کند دست پیدا نماید، به نحوی که نه‌تنها با بدافزارها مبارزه می‌کند بلکه می‌تواند از شیوع باج‌افزارها نیز پیش‌گیری کرده و یا آن‌ها را شناسایی و حذف نماید.
این شرکت مطرح در قالب پستی در وب‌لاگ خود توضیح داد که به‌طور ویژه روی این گام‌ها تمرکز کرده تا امنیت را در مواجهه با باج‌افزارها افزایش دهد، بنابراین نسخه‌ی سال‌گرد ویندوز ۱۰ حتی قبل از این‌که پای تهدیدی به رایانه‌ی شما باز شود با آن مقابله خواهد کرد.
مثلاً ادوبی فلش‌پلیر، که یکی از راه حل‌های نرم‌افزاری است که اغلب توسط مجرمان سایبری مورد حمله واقع می‌شود، در مایکروسافت اج در یک محیط ایزوله اجرا می‌شود، به این معنا که هر نفوذ موفقیت‌آمیزی که به واسطه‌ی یکی از آسیب‌پذیری‌هایش صورت بگیرد هرگز در سطح سامانه گسترش پیدا نخواهد کرد. علاوه بر این، مایکروسافت مرورگر را قفل می‌کند، به همین خاطر نفوذی که در اج قابل اجرا باشد در هر برنامه‌ی دیگری از سامانه‌ی شما عملی نخواهد بود.
همچنین به‌روزرسانی سال‌گرد ویندوز ۱۰ با حفاظت از رایانامه به وسیله‌ی مدل‌های مبتنی بر یادگیری ماشین فن‌آوری‌های هوشمند با باج‌افزارها مقابله خواهد کرد، و به این ترتیب پیوندها و ضمیمه‌های پرونده‌ی رایانامه‌هایی را به انتشار پرونده‌های آلوده می‌پردازند شناسایی می‌کنند.
یادگیری ماشین نقش کلیدی را در پیش‌گیری بازی می‌کند؛ مایکروسافت می‌گوید که در زمینه‌ی شناسایی و مسدودسازی سریع‌تر نرم‌افزارهای مخرب سرمایه‌گذاری گسترده‌ای کرده است.

از این پس Windows Defender را به‌صورت پیش‌فرض تقدیمتان می‌کنیم
همه‌چیز تا آن‌جایی‌که به فاز تشخیص مربوط شود، به Windows Defender برمی‌گردد. این نرم‌افزار قابلیت‌های بهبودیافته‌ای را گرد هم جمع‌آوری کرده است، قابلیت‌هایی که از میان آن‌ها می‌توان به حفاظت ابری و ارسال خودکار نمونه‌ها اشاره کرد.
مایکروسافت می‌گوید چنانچه سامانه‌ای آلوده شود، Windows Defender Advanced Threat Protection با اعلام هشدار به تیم‌های امنیتی کاربران را نجات می‌دهد، سپس اطلاعات و رخدادهای امنیتی و نیز تجزیه و تحلیل‌های ابری را ارائه می‌کند.
مایکروسافت می‌گوید کاربرانی که می‌خواهند از این بهبود امنیت بهره‌مند شوند می‌بایست سامانه‌ی خود را به به‌روزرسانی سال‌گرد ویندوز ۱۰ ارتقاء دهند و تنظیمات امنیتی پیش‌فرض را بپذیرند، همچنین باید ماشین‌های خود را با جدیدترین به‌روزرسانی‌ها به‌روز کنند. در آخر ذکر این نکته الزامی است که پشتیبان‌ها فوق‌العاده مهم محسوب می‌شوند، اهمیت این پشتیبان‌ها در مواردی به وضوح حس می‌‌شود که اشتباهی پیش بیاید و نیاز داشته باشید پرونده‌ها یا تنظیمات قبلی‌تان را برگردانید.

۱. Anniversary Update

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

چگونه ویندوز ۱۰ به «امن‌ترین ویندوز موجود» مبدل شد