شما چه کاری با پیام‌رسان فیس‌بوک می‌توانید انجام بدهید؟
گفت‌و‌گو با دوستانتان؟
ارسال عکس و برقرار کردن ارتباطات ویدئویی؟
ارسال پول مردم با استفاده از پیام‌رسان؟

آیا تا به حال به این مورد فکر کرده‌اید که در زمان گفت‌و‌گو با دوستانتان یک بازی انجام بدهید؟
بله،‌ این اتفاق امکان‌پذیر می‌باشد.
فیس‌بوک این امکان را با ایجاد کردن یک بخش پنهانی در ساختمان عمل‌کردی پیام‌رسان فیس‌بوک فراهم کرده است که این اجازه را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به نصب برنامه‌ی سه‌بخشی به انجام بازی شطرنج با دوستتان بپردازید.
برای بالا آمدن و اجرا شدن این بازی فقط یک کار ساده نیاز است که انجام بشود.
همه‌ی کاری که شما نیاز است انجام دهید این است که در طول مدت یک مکالمه، عبارت @fbchessplay را بنویسید و سپس دکمه‌ی اینتر را فشار دهید، یک جعبه‌ی مربعی کوچک در بخش گفت‌و‌گوی شما ظاهر خواهد شد.
حالا روش انجام بازی: شخصی که در ابتدای بازی طرف سفید را مشخص بکند، شروع‌کننده‌ی بازی خواهد بود و اولین حرکت را انجام می‌دهد.
هرچند چند مورد نشانه‌گذاری جبری استاندارد وجود دارد، مانند:
– B برای فیل
– R‌ برای رخ
– Q‌ برای وزیر
– K برای پادشاه
– N برای اسب
– P‌ برای سرباز
سرباز با اعمال یک‌سری دستورات ساده با کمک اعداد قادر به حرکت کردن است ( در طول محور عمود بر صفحه)
برای مثال اگر شما اول بازی بخواهید که دومین سرباز از سمت چپ را به اندازه‌ی یک بلوک به سمت جلو حرکت بدهید، شما باید عبارت :‌ @fbchess یا به صورت ساده‌تر عبارت @fbchess b۳ را تایپ بکنید.
اگر در طول انجام بازی بخواهید که از بخش help این بازی استفاده بکنید، می‌توانید با اعمال دستور @fbchess help از دستورات کمک‌کننده‌ی ممکن استفاده بکنید.
به نظر می‌رسد که این دستورات حروفی حساس خواهند بود. به‌روزرسانی‌ انجام خواهد شد و به شما اطلاع داده می‌شود که چه زمانی نوبت بازی شما فرا می‌رسد.
شما می‌توانید با نوشتن عبارت @fbchess undoو یا با کلیک کردن روی دکمه‌ی undo حرکتی که انجام دادید را لغو بکنید اما باید حریف شما درخواست لغوتان را تأیید بکند.
این بازی همچنین این اجازه را به شما می‌دهد که در طول بازی با دوستتان مکالمه داشته باشید، سپس با اعمال دستور game‌ به ادامه‌ی بازی بپردازید.
بازی شطرنج فیس‌بوک با کمک دستگاه تلفن همراه و شبکه‌ی وب قابل دسترسی خواهد بود و نیاز به بارگیری این برنامه را از بین خواهد برد.
هدف این محصول جدید این بوده که ذهن کاربرهایش را هم‌زمان با چت کردن به همان اندازه فعال بکند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

چگونه شطرنج مخفی در پیام‌رسان فیس‌بوک را یافته و بازی کنیم؟