اگر شما نسخه‌ی قدیمی‌تر ویندوزتان را به سامانه‌ی عامل جدید ویندوز ۱۰ ارتقاء داده‌اید، ممکن است متوجه شده باشید که پس از چند روز تبلیغات بر روی صفحه‌ی قفل لپ‌تاپ یا رومیزی‌تان ظاهر شده است.
بله این همان چیزی است که مایکروسافت برای سود بیشتر پس از پیشنهاد «بارگیری ویندوز ۱۰ رایگان برای کاربرانش» انتخاب کرده است: پول در آوردن از صفحه‌ی قفل.
به لطف ویژگی برجسته‌ی جدید ویندوز ۱۰ که عکس‌های زیبا و واضح و حقایق جالبی را روی صفحه‌ی قفل به شما نشان می‌دهد، مایکروسافت اکنون شروع به نمایش تبلیغات بر روی ویندوز ۱۰ بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه در حال اجرا کرده است.
برخی از کاربران ویندوز ۱۰ گزارش داده‌اند که تبلیغاتی برای گسترش Tomb Raider دیده‌اند که پیوندهایی برای فروشگاه ویندوز داشته است که کاربران می‌توانند این بازی ویدئویی را از آنجا خریداری کنند. مایکروسافت ماه گذشته شروع به فروش این بازی کرده است.
اگرچه این تبلیغات همانند نگرانی‌های راجع به حریم خصوصی ویندوز ۱۰ مربوط به راهی که مایکروسافت از طریق آن اطلاعات شخصی‌تان را جمع‌آوری کند آزاردهنده نیست، اما خبر خوب این‌که این تبلیغات را می‌توان لغو کرد.

چگونه تبلیغات صفحه‌نمایش قفل ویندوز ۱۰ را غیرفعال کنیم؟
این تبلیغات ناشی از ویژگی spotlight ویندوز در تنظیمات شخصی‌سازی‌تان می‌باشد.
اگر نمی‌خواهید این تبلیغات ناخوانده را ببینید، گام‌های زیر را برای لغو آن‌ها دنبال کنید: منوی start را باز کنید و تنظیمات صفحه‌ی قفل را پیدا کنید.
•در back ground به جای spotlight ویندوز یا picture را انتخاب کنید یا slide show را.
• حالا، بر روی Get fun facts ،tips ،tricks ،and more on your lock screen بروید و تیک آن را بردارید.
• تبلیغات بر روی صفحه‌ی قفل شما به طور پیش‌فرض انتخاب شده‌اند، این راهی هوشمندانه برای پیشنهاد به شرکت‌هاست تا مشتری جذب کنند، بدون این‌که به کلمه‌ی تبلیغات برای کاربران ویندوز ۱۰ اشاره‌ای نمایند.
همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم: هیچ‌چیزی رایگان نیست، رایگان یک کلمه‌ی نسبی است. هرچیزی هزینه و قیمت خودش را دارد.
مایکروسافت همان طور که سال پیش تذکر داد، با دسته‌بندی دوباره‌ی ویندوز ۱۰ به عنوان «به‌روزرسانی توصیه شده» به جای «به‌روزرسانی اختیاری» ارتقای ویندوز ۱۰ را خیلی شدیدتر به سمت رایانه‌های کاربران روانه کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

چگونه تبلیغات ویندوز ۱۰ بر روی صفحه‌ی قفل را از کار بیاندازیم؟