اگر شما از پیامک برای ارسال داده‌های حساس به مخاطبان خود استفاده می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید از یکی از خدمات موجود رمزنگاری پیامک‌ها استفاده کنید. یکی از این خدمات، نرم‌افزارSignal‌ است.
با سیگنال شما می‌توانید از طریق پیامک یا صدا با دیگر کاربران سیگنال به شیوه‌ی رمزنگاری پیشرفته انتها به انتها (به نام TextSecure) ارتباط برقرار کنید. اما در اینجا باید به یک نکته توجه داشته باشید: ‌به منظور ارسال متون رمزنگاری شده به مخاطبین خود، آن‌ها نیز باید از همین نرم‌افزار استفاده کنند. شما می‌توانید متون رمزنگاری نشده را به کاربرانی که از این نرم‌افزار استفاده نمی‌کنند، ارسال کنید، اما اگر شما می‌خواهید که از همه‌ی قابلیت‌های رمزنگاری ارائه شده توسط این نرم‌افزار استفاده کنید، مخاطبین شما هم باید همین نرم‌افزار را نصب کنند.
ویژگی‌های نرم‌افزار سیگنال عبارتند از:
• استفاده از تماس‌های موجود شما
• گفتگوی گروهی
• انجام تماس‌های تلفنی خصوصی

نصب و راه‌اندازی سیگنال
فروشگاه گوگل پلی را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید. نرم‌افزار سیگنال (Signal) را جستجو کنید. روی نرم‌افزاری که ساخت Open Whisper Systems است کلیک کنید. سپس روی گزینه نصب کلیک کنید. مجوزها و شرایط را مطالعه کنید و اگر با مجوزها موافقت هستید، روی Accept کلیک کنید. اجازه دهید تا نصب کامل شود. هنگامی که نصب کامل شد، شما آیکون سیگنال را روی صفحه‌ی برنامه‌های خود خواهید یافت. روی این آیکون کلیک کنید تا برنامه اجرا شود.
توجه: نرم‌افزار سیگنال تا زمانی که در حال اجراست، اجازه‌ی گرفتن تصویر از صفحه نمایش را نمی‌دهد.

استفاده از سیگنال
اولین کاری که باید انجام دهید این است که شماره تلفن خود را تأیید کنید. بعد از وارد کردن شماره تلفن مطمئن شوید که درست شماره را وارد کرده و روی گزینه ثبت Register اشاره کنید. دوباره شماره تلفن خود را بررسی کنید و روی دکمه ادامه (Continue) اشاره کنید.
وقتی که شماره‌ی شما تأیید شد، از شما خواسته می‌شود که سیگنال را به عنوان برنامه‌ی پیش فرض پیامک خود استفاده کنید. روی گزینه‌ی «استفاده به عنوان برنامه پیش‌فرض» اشاره کنید و سپس «بلی»‌ را بزنید. (به خاطر داشته باشید که شما هنوز هم می‌توانید پیامک‌های رمزنگاری نشده را ارسال کنید، بنابراین مشکلی نیست که شما این برنامه را به عنوان برنامه‌ی پیش‌فرض پیامک خود قرار دهید». سپس از شما سؤال می‌شود که آیا می‌خواهید پیامک‌های دستگاه خود را به آن وارد کنید، و در صورت جواب مثبت همه‌ی پیامک‌های قدیمی دستگاه تلفن همراه شما به پایگاه‎داده‌ی رمزنگاری شده‌ی سیگنال ارسال می‌شود.
هنگامی که شما یک متن رمزنگاری نشده را به یک کاربر ارسال می‌کنید، اگر آن کاربر اc سیگنال استفاده نکند، پیامی بر روی صفحه‌ی گفتگو با او ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد تا او را به استفاده از سیگنال دعوت کنید. با اشاره بر روی این پیام متنی با یک پیوند بارگیری نرم‌افزار سیگنال برای وی ارسال می‌شود. روی دکمه‌ی ارسال اشاره کنید تا پیام شما به مخاطب مورد نظر ارسال شود، این مخاطب به راحتی می‌تواند سیگنال را روی گوشی خود با بهره‌گیری از قابلیت رمزنگاری استفاده کند.
اگر شما تصمیم بگیرید که از سیگنال به عنوان نرم‌افزار پیش‌فرض پیامک خود استفاده نکنید، به تنظیمات بروید Settings | Application Manager | Signal | و در آنجا روی گزینه‌ی Clear Default اشاره کنید .
دفعه‌ی بعد که شما این نرم‌افزار را باز می‌کنید، از شما در مورد قرار دادن این نرم‌افزار به عنوان نرم‌افزار پیش‌فرض گوشی پرسش خواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

چگونه از نرم‌افزار Signal برای ارسال پیام‌های کوتاه رمزنگاری شده استفاده کنیم؟
برچسب ها: