۱گروه‌های نفوذ NewWorldHackers و Anonymous حمله‌ی DDoS عظیمی را علیه شرکت Dyn که یک ارائه‌دهنده سرویس DNS است، ترتیب دادند که نتیجه‌ی این حمله قطعی اینترنت برای بسیاری از شهروندان بود.

حمله‌ی سایبری علیه ارائه‌دهنده سرویس DNS Dyn بخش زیادی از رسانه‌های آمریکا را به خود اختصاص داده است. متخصصان امنیت IT شک ندارند که حمله‌ی DDoS با استفاده از تعداد زیادی بات‌نت دستگاه‌های IoT که آلوده به بدافزار Mirai هستند اتفاق افتاده است.
ما در تلاش هستیم تا بفهمیم چه کسی پشت این حمله است و انگیزه‌ی اصلی او از انجام این حمله چیست. در حالی‌که روز جمعه حمله‌ی بزرگ DDoS کاربران اینترنت را وحشت‌زده کرده بود، ویکی‌لیکس حامیان خود را به توقف حمله دعوت کرد.

ویکی‌لیکس تأیید کرد که حامیان او این حمله را انجام داده‌اند تا به تصمیم دولت اکوادور که ارتباط اینترنتی جولیان آسانژ مدیرعامل وی‌لیکس را به دلیل افشای اطلاعات سیاسی انتخابات آمریکا قطع کرده بود، اعتراض کنند.
عصر روز گذشته ما با جمعی از نفوذگران گروه NewWorldHackers از طریق توییتر ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها اطلاعات بیشتری در خصوص حمله درخواست کردیم.

این نفوذگران تأیید کردند که حمله بزرگ DDoS علیه Dyn را شروع کردند هرچند که این گروه در انجام این حمله تنها نبودند.
به گفته‌ی NewWorldHacking، بسیاری دیگر از نفوذگران مرتبط با گروه Anonymous نیز در این حمله شرکت داشتند.
زمانی‌که از آن‌ها پرسیدیم کدام یک از گروه‌های Anonymous با آن‌ها همکاری داشتند پاسخ آن‌ها این بود که بسیاری از گروه‌های نفوذ Dyn را هدف قرار دادند.

همچنین آن‌ها تأیید کردند که در حال بررسی قابلیت بات‌نت‌های خود بودند و برجسته‌ترین بات‌نت استفاده‌شده علیه Dyn با بدافزار Mirai همراه با سایر booter ها ایجاد شده بود.
نکته‌ی جالب انگیزه‌ی آن‌ها بود که فقط مربوط به قطعی ارتباط اینترنت جولیان آسانژ نبود. آن‌ها گفتند این حمله یک پیام به دولت روسیه نیز هست.
«اگر روسیه علیه آمریکا باشد ما نیز علیه روسیه خواهیم بود. این‌جا جایی است که ما خط را مشخص می‌کنیم و پیام هشداری را به روسیه می‌فرستیم.»
چیزی که ما متوجه شدیم منظور از خط در بیانیه گروه Anonymous و NewWorldHackers ورود به دنیای سیاست است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

چه کسانی پشت حملات منع‌ِ سرویسِ گسترده علیه گیت‌هاب و توییتر هستند؟
برچسب ها: