رئیس سازمان FBI‌، جیمز کومی، در سخن‌رانی خود در کنگره این سؤال را مطرح کرد: «چه اتفاقی خواهد افتاد اگر مهندسان شرکت اپل دزدیده شده و مجبور به نوشتن کد‌های مخرب شوند؟»
کمیته‌ی قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی موضوعی با نام «تعادل میان امنیت و حریم خصوصی شهروندان» است که بین شرکت اپل و سازمان FBI بالا گرفته ‌است.
بخش اصلی این منازعه به این دلیل است که FBI‌ می‌خواهد اپل را مجبور کند نسخه‌ی مخصوصی از سامانه‌ی عامل تلفن همراه را طوری تغییر دهد تا کارشناسان FBI بتوانند قفل آیفون متعلق به تروریست حادثه‌ی سن برناردینیو، سید فاروق را باز کنند.

کومی: رمزنگاری تهدیدی با قدمت زیاد برای مراجع قانونی است
چند روز قبل نیز، قاضی بازپرس، حکم مشابهی را در پرونده‌ای موبوط به موادمخدر رد کرد که در آن مراجع از اپل خواسته‌ بودند داده‌های موجود در یک گوشی آیفون را رمزگشایی کند. این قاضی گفته‌ بود تفسیر دولت از قانون «All Writs Act» که FBI با استفاده از آن قصد اعمال فشار بر اپل را دارد، موجب تضعیف قدرت دولت و هم‌چنین پایمال کردن قانون اساسی ایالات متحده‌ی آمریکا می‌شود.
کومی که در اظهار نظر جنجالی گفته‌ است رمزنگاری همواره تهدیدی برای آژانس‌های امنیتی و مراجع قضایی بوده‌ است، وی می‌گوید رمزنگاری اجازه می‌دهد مجرمان در سایه مخفی شوند. او هم‌چنین می‌گوید: «بحث‌های جنجالی همواره جذاب بوده‌اند، اما در این‌باره احتمالاً می‌گویید خب مهندسان اپل این رمزها را در مغزشان دارند و کسی به آن‌ها دسترسی ندارد؛ اما فکر کنید چه اتفاقی می‌افتد اگر آن‌‌ها دزدیده شده و مجبور به نوشتن نرم‌افزارهای مخرب رمزگشایی شوند؟ قاضی باید به این نکته توجه داشته باشد.»
کومی می‌خواهد بگوید اپل می‌تواند یک در پشتی ایجاد کند تا قفل رمزنگاری آیفون را باز کند، حقیقتی که اپل نیز آن ‌را تأیید کرده ‌است.
به نظر می‌رسد به برخی مهندسان اپل گفته ‌شده است در چنین شرایطی چه کنند. به گفته‌ی منابع آگاه به آن‌ها گفته شده‌ است، در صورت آدم‌ربایی به آنچه از شما می‌خواهند عمل کنید و هر آن‌چه به نجاتتان کمک می‌کند انجام دهید.

اپل: نمی‌توانیم امنیت همه‌ی محصولاتمان را تضعیف کنیم
مشاور عمومی اپل، بوس سویل،که در دادگاه حاضر شده‌ بوده ‌است درباره‌ی حکم دادگاهی که اپل را مجبور به تضغیف امنیت محصولاتش کرده ‌است صحبت کرده‌ است.
سازمان FBI‌ از شرکت اپل می‌خواهد نسخه‌ای دارای در پشتی از iOS را بنویسد. اپل می‌گوید چنین کاری نه تنها امنیت تمامی محصولاتش را زیر سؤال می برد بلکه برای کل صنعت فن‌آوری فاجعه محسوب خواهد شد.
این داستان آدم ربایی احتمالاً به زودی حل می‌شود چرا که اپل می‌گوید در حال کار برای ساخت آیفون‌هایی که حتی خود شرکت نیز نمی‌تواند قفل آن‌ها را بشکند.
به علاوه، اپل فردریک جاکوبز، که یکی از توسعه‌دهندگان امن‌ترین برنامه‌ی پیام‌رسانی یعنی «سیگنال» را نیز استخدام کرده‌است تا امنیت آیفون را تقویت کند تا جایی که حتی جاکوبز هم نتواند قفل آن‌ را بشکند.
اگر این کافی نیست، اپل هم‌چنین در حال کار بر روی رمزنگاری پشتیبان‌های iCloud است به طوری که فقط و فقط صاحب حساب کاربری به داده‌ها دسترسی خواهد داشت و هر راهی را برای دسترسی سازمان FBI‌ و یا نفوذگرها به داده‌هایش مسدود می سازد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

چه اتفاقی خواهد افتاد اگر مهندسان شرکت اپل دزدیده شده و مجبور به نوشتن کد‌های مخرب شوند؟