بر اساس گزارش SiliconBeat، شبکه اجتماعی لینکدین با مراجعه به دادگاهی در ایالت کالیفرنیای شمالی، در پی یافتن شخص یا اشخاصی است که دست به حمله گسترده و طولانی‌مدتی علیه شبکه این شرکت و از طریق بات‌نت زده است.

در اتهامات قانونی آمده است: «از دسامبر سال ۲۰۱۵ تا به امروز، بارها افراد ناشناس و نهادهای مختلف با استفاده از برنامه‌های نرم‌‌افزاری خودکار مختلف (که اغلب بات نامیده می‌شوند) اطلاعات بسیاری را از صفحات لینکدین استخراج و تکثیر کرده‌اند».

لینکدین ادعا می‌کند که مهاجمان به سامانه‌های دفاعی او حمله می‌کنند تا به پروفایل کاربران دسترسی پیدا کرده و اطلاعات شخصی آن‌ها را به سرقت ببرند.

لینکدین اگر این حملات را برطرف نکند به دردسر می‌افتد.

این شبکه اجتماعی که اکنون متعلق به مایکروسافت است، صاحب قانونی اطلاعاتی است که روی وب‌گاهش وجود دارد و البته مسئول آن‌ها نیز هست.

پروفایل‌های لینکدین شامل اطلاعاتی درباره نام واقعی کاربر، آدرس، اطلاعات کار و دیگر اطلاعات حساس می‌باشند. لینکدین برای محافظت از این اطلاعات به کاربران اجازه می‌دهد که پروفایل‌هایی خصوصی برای خود ایجاد کنند.

این بات‌ها به‌وضوح به حریم خصوصی کاربران تجاوز کرده و اطلاعاتی را که کاربر نمی‌خواهد روی اینترنت، باز باشد را به سرقت می‌برند.

مقامات ممکن است به علت محافظت نکردن از اطلاعات کاربران با این شرکت برخورد کند، البته خود شرکت هم مایل است از این حملات جلوگیری کرده و از مهم‌ترین دارایی خود یعنی اطلاعات کاربران و ارتباطات بین کاربران محافظت کند.

لینکدین دعوی دیگری نیز در سال ۲۰۱۴ مطرح کرده بود.

شبکه اجتماعی لینکدین در آمریکا ۱۲۸ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ دعوی مشابهی نیز مطرح کرده بود.

ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت را مجبور به افشای اطلاعاتی در مورد حملات دسترسی به اطلاعات کرد.

۳ ماه بعد، لینکدین، شرکتی به نام HiringSolved را متهم به ارتکاب به این حملات کرد. سه ماه بعد از این شکایت، این دو شرکت به توافق رسیدند که تا به امروز همچنان پابرجاست.

لینکدین اکنون نیز به دنبال چنین نتیجه‌ای است به این امید که تعداد حملات را کاهش دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پیگیری قضایی لینکدین در پی افشای اطلاعاتی
برچسب ها: