پیش‌بنی عنوان خبرهای فن‌آوری وب‌گاه The Register در سال ۲۰۱۷

سپتامبر زمانی است که فروشندگان استرالیا تلاش می‌کنند که مدیران مسئول را در جای‌گاه کاهن و غیب‌گو بنشانند و توقع پیش‌گویی وقایع سال آینده را از آ‌ن‌ها دارند.
Vulture South همه‌ی آ‌ن‌ها را فوراً به دور می‌ریزد، و به دنبال منابعی می‌گردد تا بتواند یک سال پیش رو و یک سال بعد آن را هم پیش‌بنی کند.
پس از مقداری تأمل اجازه بدهید تا بر اساس آن ما نیز به پیش‌گویی عناوین خبری سال ۲۰۱۷ توسط وب‌گاه The Register بپردازیم.

حزب کارگر استرالیا دستور ضدخودکارسازی صادر می‌کند
فن‌آوری جدیدی که خودروها را به صورت خودراننده تبدیل می‌کند موجب تهدید بسیاری از مشاغل شده است، به ویژه در رده‌ی مشاغل در حال فعالیت. در سال ۲۰۱۷ حزب کارگر استرالیا شروع به فعالیت‌ برای مبارزه با خودکارسازی مشاغل که تهدیدی برای دیگر مشاغل است می‌کند.
این موقعیت ممکن است خیلی منسجمانه به نفع آ‌ن‌ها پیش نرود، زیرا در سال ۲۰۱۷ دولت دوباره‌ انتخاب شده‌ی ترنبول می‌خواهد که برنامه‌های خود را که الهام گرفته شده از شرکت‌ سیلیکون‌ولی در سیاست اقتصادی خود پیش ببرد. حزب کارگر نمی‌خواهد با آ‌ن‌ها به مبارزه بپردازد اما دست کم می‌خواهد که به گفت‌وگو برای جلوگیری از شیوع گسترده‌ی خودکارسازی در تمام اقتصاد کشور با دولت بپردازد.

NBN کاملاً بر اساس زمان و بودجه پیش می‌رود
بر طبق برنامه‌ی زمان‌بندی که از قبل با همکاری مشترک مورد بررسی کامل قرار گرفته است شبکه‌ی ملی باند پهن استرالیا NBN به گسترش خود در زمان و با بودجه پیش‌بنی شده ادامه خواهد داد و به ارائه‌ی سرعت‌هایی پیشرو در سطح جهانی به مشترکین خود خواهد پرداخت.
در همین حال و در دنیای واقعی تب حرکت به سمت گره‌های سیمی کاهش خواهد یافت، که قسمتی از آن به خاطر ناتوانی مس خواهد بود. پروژه‌های اولیه‌ی DOCSIS ۳.۱ برای طراحی‌های شبکه لغو خواهند شد زیرا بر مشکلات ارتباطی غلبه نخواهند کرد. G.fast بر نقشه‌ی راه خود پیش خواهد رفت تا به امید انتقال گیگابیت با مس باقی بماند. هزینه‌ها افزایش خواهد یافت و پروژه همچون باری سنگین بر گردن نخست‌وزیر ترنبول آویزان خواهد شد چراکه نمی‌تواند اعتراف کند که استفاده‌ی هم‌زمان از چند فن‌آوری بعد از این‌که استرالیا به دلایل سیاسی داخلی مس را با مس جایگزین می‌کند به منزله دور ریختن پول است.

رایانه‌های BYOD Whip
رایانه‌هایی که شکلی بسیار کوچک دارند مانندntel’s Compute Stick و Chromebitsو همین‌طور ایده‌ی پروژه‌ی مایکروسافت که تلفن همراه را به عنوان یک رایانه‌ی کامل پی گرفته است باعث خواهد شد شما بتوانید با دستگاه‌های رایانه‌ی خود همه جا حرکت کنید.
سال ۲۰۱۷ با چیزی شروع خواهد شد که من آن راBYOD Whip نامگذاری کرده‌ام.
این مخفف اصطلاح «شما دستگاه خود را بیاور ما صفحه‌نمایش آن را می‌آوریم» است.
متوجه شدید؟ و نه فقط برای شما طرفداران DEVO. صفحه‌نمایش ممکن است پشت شیشه‌ی ضخیم یک میز کمک درسی مدرسه باشد، یا می‌تواند در دفتر اداری یک اسکله باشد.
در هر دو این شرایط کاربردیست، چراکه در محیط مدرسه نمایش‌گرهای وسایل BYOD می‌شکنند. یک رایانه‌ی‌ کامل که بچه‌ها می‌توانند آن را به خود آوایزان کنند و هر موقع که نیاز داشتند به عنوان جایگزین لپ‌تاپ استفاده کنند. والدین هم علاقه دارند که رایانه‌ها ارزان‌تر تمام شوند.
در تجارت این گونه رایانه‌ها مورد استقبال قرار خواهند گرفت چراکه این دستگاه‌ها به اندازه‌ی کافی ارزان هستند و شما می‌توانید آن را به کارگر خود بدهید و مطمئن شوید که دستگاه و تلفن هوشمند به درستی قفل شده و از بازی‌ها خالی است. اگر کارگران خواستند که از خانه بازی کنند بگذارید تا از صفحه‌کلید و صفحه‌نمایش خودشان استفاده کنند.
بهترین گزینه انتخاب در این مورد چیست؟ مدیران شبکه ممکن است بگویند که یک رایانه‌ی مک‌بوک از جنس BYOD STEM با STEAM جایگزین می‌شود.
در سال ۲۰۱۷ ما خواهیم دید که اصطلاح STEM که مخفف (دانش، فن‌آوری، مهندسی، ریاضیات) است با اصطلاح STEAM جایگزین می‌شود. این حرفA اضافی کوتاه شده هنر است و از این رو شایع شد که نشان دهد درست است که مربیان و سیاستگذاران از فن‌آوری برای اهداف خود استفاده می‌کنند و این کار خوبی است ولی فن‌آوری علاوه بر آن باید در خدمت افزایش خلاقیت در همه‌ی زمینه‌ها به شکلی بسیار مطلوب‌تر درآید.

فروشندگان فن‌آوری‌های چندملیتی قیمت‌های خود را با تغییر قوانین مالیاتی افزایش خواهند داد
قوانین جدید استرالیا شرکت‌های چند ملیتی را وادار می‌کنند که مالیات خود را در همان کشوری بپردازند که کالا واقعاً فروش می‌رود و در نتیجه‌ی آن تولیدکنندگان نیز قیمت خود را بالا خواهند برد. پذیرش مایکروسافت قبل از پرس و جوی پارلمانی آن نشان می‌دهد که کلیدی در پس این قضیه است: فروشندگان قیمت‌ها را به این بهانه‌ها بالا خواهند برد.
دلار ضعیف شده استرالیا ممکن است برخی از این بهانه‌ها را پوشش دهد اما افکار عمومی استرالیا شکی ندارد که این موضوع در اثر مالیات‌هاست.
Uber در زمره‌ی شرکت‌هایی است که قیمت‌ها را افزایش خواهند داد، زیرا که دولت استرالیا و حکومت ایالتی بر سر چگونگی اداره‌ی این شرکت بگو مگو کرده‌اند. حکومت ایالتی می‌گوید که به رسمیت شناختن قانونی Uber یک اصلاح ارزشمند در صنعت حمل و نقل بود. دولت فدرال با اکراه این را پذیرفته است اما گلایه می‌کند که آ‌ن‌ها یک وضعیت مالیاتی به هم ریخته را در دامان خود دارند.

گوشی‌های هوشمند شیک از هند و اندونزی ظهور می‌کنند که متوسل به مقایسه‌ی نابه‌جای خود با اپل می‌شوند
هند و اندونزی هر دو مجبورند که هر چه بیشتر صنایع الکترونیک را در کشور خود توسعه بخشند، سیاستی که به آ‌ن‌ها کمک می‌کند تا در کشور خود صاحب شرکت قوی باشند همچون شرکت شیائومی Xiaomi در چین.
این تلفن‌ها از کیفیت‌ چندان بالایی برخوردار نخواهند بود و بنابراین اپل هنوز هم می‌تواند از محصولات خود استفاده‌ی سرشاری ببرد.

بعد از زمان زیادی پروژه‌ی بخش سامانه‌ی پرداخت خدمات انسانی رشد می‌کند
استرالیا یک میلیارد دلار هزینه کرده است تا بخش سامانه‌ی پرداخت خدمات انسانی خود را جایگزین کند. این سامانه مربوط به دهه‌ها پیش و قدیمی است و تنها خدا می‌داند که تا چه میزان خطوط کد نامناسب و بسیاری دیگر از ماشین‌های سرهم‌بندی شده در آن وجود دارد.

در سال ۲۰۰۷ آشکار خواهد شد که یک میلیارد دلار به سختی می‌تواند تنها نیازمندی‌های سطحی برای بازسازی و پیکربندی تنظیمات آن را فراهم کند. دولت خشم آشکار و چهره قرمزی به خود گرفته تا بتواند پول مورد نیاز برای سر و سامان دادن به آن را تأمین کند در حالی‌که می‌باید در طی سالهای گذشته برای اصلاح آن به صورت سالیانه هزینه‌هایی در نظر گرفته می‌شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.