خبرها حاکی از آن است که Rasperry Pi توجه توزیع‌کنندگان بدافزار را به خود جلب کرده‌ است، چرا که آن‌ها در نظر دارند این مینی‌رایانه‌ها با بدافزارهای از پیش نصب‌شده همراه شوند.
Rasperry Pi این خبر را منتشر کرده ‌است که به این شرکت پول پیشنهاد شده ‌است تا بدافزارهایی را بر روی ماشین‌هایش نصب کرده و سپس آن‌ها را به دست مشتریانش برساند.
Rasperry Pi یک رایانه‌ی بسیار ساده ‌است که بسیار پایه‌ای ساخته شده‌ است، اما می‌تواند در پروژه‌های مختلف به کار رود. به دلیل قیمت پایین Rasperry Pi موجب شده ‌است این شرکت ۴ میلیون مورد از محصولاتش را بفروشد.
همین ماه پیش بود که Rasperry Pi از آخرین محصولش پرده‌نمایی کرد: محصولی با نام Rasperry Pi Zero؛ این محصول یک رایانه‌ی قابل برنامه‌ریزی است که تنها ۵ دلار قیمت دارد، و شاید به عنوان ارزان‌ترین رایانه‌ی جهان شناخته شود.
چهارشنبه‌ی گذشته، این شرکت توئیتی را منتشر کرد که در آن عکسی از یک رایانامه آمده بود. در این رایانامه‌ی یک تاجر با نام لیندا از مدیر ارتباطات Rasperry Pi یعنی Liz Uptonto خواسته بود، تا یک برنامه‌ی اجرایی مشکوک را در ماشین‌هایش نصب کند، و در ازای هر نصب این برنامه مبغی را دریافت کند.
در این رایانامه آمده ‌است: «نصب این برنامه اجرایی یک میان‌بر بر روی رومیزی ماشین کاربر می‌سازد؛ باز کردن این میان‌بر موجب می‌شود کاربر به وب‌گاه شرکت هدایت شود. این همان هدف ماست.»
در زیر می‌توانید تصویر این رایانامه را ببینید:
۴۳_۸_۱

همان‌طور که در شکل بالا نیز دیده می‌شود نام این شرکت که لیندا از سوی آن رایانامه را ارسال کرده‌ است از سوی شرکت Rasperry pi اعلام نشده‌ است.
گویی توزیع‌کنندگان بدافزار سازمان اشتباهی را انتخاب کرده‌اند، چرا که Raspeery Pi این پیشنهاد را کرده‌ و این پیشنهاد را شیطانی دانسته ‌است! اما این اتفاق بار دیگر این سؤال را بر می‌انگیزد که چقدر این مشکل رایج شده‌ است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پیشنهاد پولی به Rasperry Pi برای جاسازی بدافزارهای از پیش نصب‌شده