پیشنهاد مایکروسافت برای ارتقای اجباری به ویندوز ۱۰: «همین حالا ارتقاء دهید»

آیا این‌طور نیست که در حال حاضر بسیاری از کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ علاقه ای به ارتقای سامانه‌‌هایشان به جدیدترین سامانه‌ی‌ عامل مایکروسافت (ویندوز ۱۰) ندارند؟
اما چه می‌شود اگر شما یک روز صبح از خواب برخیزید و ببیند که یکی از کاربران ویندوز ۱۰ هستید؟
این دقیقاً همان کاری است که مایکروسافت در حال انجام روی کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ می‌باشد .

ارتقای ویندوز ۱۰ سخت‌گیرانه‌تر می‌شود
از زمانی که شرکت مایکروسافت سامانه‌‌ی عامل جدیدش را در طول تابستان راه‌اندازی کرد، کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ بارها مجبور به ارتقای سامانه‌‌هایشان به ویندوز ۱۰ شده‌اند.
ابتدا این کار نسبتاً بی‌زحمت به نظر می‌رسید، اما با گذشت زمان، مایکروسافت به صورت فزاینده‌ای در اجبار کاربران در ارتقای به ویندوز ۱۰ سخت‌گیر گردید.
مایکروسافت گزینه‌های بسیار محدودی را در مورد ارتقاء یا عدم ارتقاء سامانه‌‌هایشان به ویندوز ۱۰ مطرح کرده بود، تا در نهایت کاربران سامانه‌‌های عاملشان را به آخرین سامانه‌‌ی عامل ویندوز ارتقاء دهند.
در حال حاضر کاربران pop up را روی سامانه‌‌های خود تحت گزارش‌هایی از InfoWorld مشاهده می‌کنند که تنها دو گزینه را برای شما نمایش می‌دهد:
هم اکنون ارتقاء دهید یا امشب ارتقاء دهید!

اما Catch چیست ؟
بله، به هر حال برای خلاص شدن از ارتقای موقت ویندوز ۱۰ یک catch وجود دارد .
انچه که کاربران می‌بینند تنها دوگزینه‌ی بالاست در حالی که گزینه‌ی سومی وجود دارد که آن‌ها در یک نگاه ساده نمی‌توانند مشاهده نمایند: کلید X که در گوشه‌ی سمت راست بالای پنجره‌ی ارتقاء قرار دارد.
که همچنین یادآوری‌کننده‌ هم خوانده می‌شود (Reminder) ، اگر شما هم‌چنان این گزینه را ندارید، Keylogger ویندوز ۱۰ را خاموش نمایید.
در حالی که شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی X مانع از ارتقای سامانه‌ شوید، حتی پس از آن هم کاربرانی که آگاهی کم‌تری دارند، اقدام به ارتقاء به ویندووز ۱۰ می‌نمایند.
علاوه بر این، زمانی که جعبه‌ی گفت‌وگو هشدار می‌دهد که «ارتقای ویندوز ۱۰ برای یک مدت محدود است»، تعدادی از کاربران تلقی می‌کنند که اگر آن‌ها پنچره‌ی pop-up را ببندند، بعدها دیگر قادر به ارتقای سامانه‌‌هایشان به صورت رایگان نخواهند بود.
حتی اگر کاربران ارتقاء را انتخاب نکرده باشند، یک ماه پس از راه‌اندازی، مایکروسافت به آرامی پرونده‌‌های ویندوز ۱۰ را در رایانه‌های با ویندوز ۷ یا ویندوز ۸.۱ قرار می دهد.
تقریباً دو ماه پیش، تعدادی از کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱، ادعا کردند که، ویندوز ۱۰ به طور خودکار شروع بر روی رایانه‌هایشان نصب گردیده است، که مایکروسافت بعدها دلیل آن را یک اشتباه دانست.
اگرچه ما قادر به پیش‌بینی ترفندی که مایکروسافت در آینده برای ارتقاءهایش در نظر دارد نیستیم، اما ممکن است دفعه‌ی بعدی شما پنجره ای را مشاهده نمایید که تنها یک گزینه به نام «همین الان ارتقاء دهید» داشته باشد !

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.