پنتاگون مبلغ ۵۸۲٫۷ میلیارد دلار را برای تقویت قابلیت‌های دفاعی وزارت دفاع ایالات متحده‌ی آمریکا (DoD)، به ویژه در مورد جنگ‌ آتی سایبری و دفاعی درخواست کرده است.
وزیر دفاع Ash Carter با حضور در برابر کمیته‌ی تخصیص اعتبارات مجلس آمریکا که مسئول تنظیم هزینه‌های دولت ایالات متحده است، توضیح داد که چرا وزارت او خواستار چنین مبلغی برای سال مالی ۲۰۱۷ است.
کارتر گفت که این بودجه که سالانه مصرف می‌شود، در دیدگاهی آینده‌نگرانه هزینه می‌شود و آن‌ها را برای ۱۰، ۲۰ و یا حتی ۳۰ سال آینده آماده می‌کند، چرا که پنتاگون انتظار یک جنگ سایبری تمام‌عیار را دارد و همین‌طور پر شدن مدارها از فضاپیماهایی را پیش‌بینی می‌کند که هم‌دیگر را در فضا به جنگ اتمی تهدید می‌کنند.
در اظهاریه‌ی ارائه‌شده، کارتر به ویژه روی تهدیداتی تمرکز می‌کند که جنگ سایبری در این دوره ایجاد کرده است، به ویژه این که چگونه اختراعاتی همچون اسلحه‌ی ریلی مغناطیسی، لیزرها و سامانه‌‌های جدید برای نبردهای الکترونیکی، فضا و جنگ‌های فضایی می‌توانند موجب بازدارندگی روسیه شوند.

نبردهای سایبری و الکترونیکی
بر اساس گفته‌های کارتر، سرمایه‌گذاری‌های جدید در فضای سایبری به بیش از ۹۰۰ میلیون دلار کشیده شده است، که در درجه‌ی اول بر دفاع از شبکه‌های آمریکا تمرکز دارد. این دفاع علاوه بر این شامل گزینه‌های پاسخ‌های نظامی بالقوه به پیشرفته‌ترین دشمنان در قلمروی فضای سایبری است که کارتر در گذشته ادعا می‌کرد شامل کشورهای روسیه، ایران، چین، کره شمالی و تروریست‌ها می‌شوند.
کارتر می‌گوید: «همان‌طور که من در آوریل سال قبل راه‌برد جدید سایبری را منتشر کرده‌ام، روشن ساخته‌ام که ما سه مأموریت در فضای سایبری داریم؛ اولین و مهم‌ترین آن‌ها دفاع از شبکه‌ها، سامانه‌ها و اطلاعات است. دومین مورد دفاع از ملت و منافع ما در برابر حملات سایبری و پیامدهای مهم آن‌هاست و سومین مورد امکانی فراهم می‌آورد که به وسیله‌ی آن بتوانیم سایر سامانه‌‌های نظامی خود را تقویت کنیم.»
بر اساس گزارش کارتر به خاطر حضور گسترده‌‌ی داعش در شبکه‌های برخط و نفوذ اخیر به داده‌های دفتر مدیریت پرسنل بود که وزارت دفاع مسئولیت توسعه، نگهداری و امنیت سایبری سامانه‌های تحقیق جایگزین و زیرساخت‌های آن‌ها را به عهده گرفته است، هر چند که جایگزینی سامانه‌‌های تحقیق اساسی و زیرساخت‌های آن‌ها ممکن است به طور خاص ۶٫۷ میلیارد دلار تعهد را برای راه‌برد سایبری ایالات متحده در سال مالی ایجاد کند که برای فعال کردن وزارت دفاع برای ادامه‌ی توسعه، آموزش و تجهیز مأموریت‌های سایبری در حال رشد نیروهای ما به کار گرفته می‌شود و علاوه بر این سرمایه‌گذاری‌ در فن‌آوری را برای تقویت قابلیت‌های دفاع سایبری ما ایجاب می‌کند.
«مبلغ ۳۴۷ میلیون دلار دیگر سرمایه‌گذاری ظرف پنج سال برای برنامه‌های دفاعی ما صورت گرفته است تا به ارائه‌ی ابزارهای سایبری و زیرساخت‌های حمایت‌کننده برای نیروهای عملیاتی مختلف برای انجام تجارت نظامی در شبکه اینترنت کمک کند.»

نبرد فضایی
کارتر مشتاق بود که به این موضوع توجه شود که این بودجه برای ادامه‌ی سرمایه‌گذاری‌های مهم در بودجه‌ی سال گذشته جهت کمک به دسترسی امن به فضا و توجه به فضا به عنوان یک قلمروی عملیاتی استفاده می‌شود.
در بودجه‌ی سال ۲۰۱۶ مبلغ ۵ میلیارد دلار برای استقرار بهتر عملیات‌های نظامی بلامنازع در فضا در نظر گرفته می‌شود. که از این میان ۲ میلیارد دلار در تلاش برای کنترل فضا جهت مقابله با تهدیدهای بالقوه‌ی سامانه‌‌های فضایی آمریکا مصرف می‌شود.
کارتر مشتاق بود تأکید کند در حالی‌که در گذشته فضا به عنوان یک پناه‌گاه در نظر گرفته می‌شد، اکنون با ظهور تهدیدات جدید مشخص شده است که این مورد دیگر صحت ندارد و ما باید خود را برای امکان یک درگیری در فضا آماده سازیم.
جنگ‌های خارج از مدار در فضا در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد، اما با این حال فعالیت‌های دشمن در فضا می‌تواند شامل عملیات‌های ضد ماهواره‌ای باشد، همچنان‌که کارتر می‌گوید مانع ایجاد کردن بر سر رادارها، اختلال در قابلیت‌های جی‌پی‌اس و ارتباطات موجب اخلال فعالیت‌های آمریکا برای شناسایی، هدف‌گیری، دستیابی و تخریب دشمن به صورت دقیق می‌شود.
کارتر می‌گوید: «ایالات متحده‌ی آمریکا باید بر تضمین قابلیت‌های دفاعی خود علیه برنامه‌های خصمانه و ضدفضایی جامع دیگران تمرکز کند. بنابراین رقبا ممکن است اتکای ما به فضا را درک کنند، ما نباید اجازه دهیم که آن‌ها از آن علیه ما استفاده کنند و یا آن را در اختیار کامل خود بگیرند.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پنتاگون خطاب به وزارت دفاع آمریکا: ما به ۵۸۰ میلیارد دلار برای جنگ سایبری و جنگ فضایی نیاز داریم!