پلیس هلند در حال آموزش عقاب برای سرنگونی پهپادهای مهارنشدنی

شما هم ممکن است تعدادی فیلم سرگرم‌کننده‌ی آلوده را در اینترنت، با عناوین شاهین به پهپاد حمله کرد، پرنده‌ی عصبانی کوادکوپتر را سرنگون کرد و بهترین آن‌ها حمله‌ی عقاب، مشاهده کرده باشید.
حمله‌ی عقاب: هواپیمای بی‌سرنشین توسط دو عقاب ربوده شدند.
این فیلم عقاب‌ها‌، شکارچیان نه چندان طبیعی را در حال حمله کردن و سرنگون کردن پهپاد نشان می دهد، درست هنگامی که یک نفر با یک دوربین سعی در تجاوز به حریم هوایی خصوصی آن‌ها را دارد.
با الهام از آن، نیروی پلیس ملی هلند در حال آموزش عقاب‌ها برای سرنگونی پهپاد مهارنشدنی به جای تیراندازی به آن‌ها، استفاده از پارازیت رادیویی، پهپاد ره‌گیر مسلح‌شده با تور یا تفنگ ضدپهپاد است. ما اکنون می دانیم که سگ‌های بویش‌گر (sniffer) برای جوخه‌های ضدبمب در آشکارسازی بمب‌ها و اسلحه‌های پنهان نقش بازی می‌کنند.
اگر سگ‌ها می‌توانند آموزش داده شوند پس عقاب‌ها نیز می‌توانند. به یاد داشته باشید این اولین باری است که پلیس عقاب‌ها را برای سرنگون کردن کوادکوپترهای بد در شرایط ضروری تربیت کرده است.
بر اساس گزارش‌ها، پلیس هلند با یک شرکت تربیت جانوران شکاری به نام «Guard From Above» برای تربیت عقاب‌ها همکاری می‌کند تا آن‌ها را برای تشخیص پهپادها و سپس ربودن آن‌ها با چنگال‌هایشان تربیت کند.
پلیس هلند امیدوار است تا چند ماه آینده این عقاب‌های تربیت‌شده را داخل نیروهایش وارد کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.