۱۵پلیس لندن همچنان در جست‌وجوی مجرمانی است که بدافزاری را در دستگاه‌های خودپرداز این شهر نصب کرده‌اند، در این میان یک مرد رومانیایی مشکوک به دست داشتن در این جریان به انگلستان استرداد داده شده است.
امانوئل لیاهو در سال ۲۰۱۴ به توطئه‌چینی برای فریب اذهان عمومی و سرقت ۱٫۵ میلیون یورو از دستگاه‌های خودپرداز شهر لندن متهم شده بود.
امانوئل عضو باندی بود که دو تن از اعضای دیگر آن به نام‌های گریگور پالادی و تئوفیل بورتوس در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، به خاطر غارت دستگاه‌های خودپرداز آسیب‌پذیر به ترتیب به ۵ و ۷ سال زندان محکوم شدند.
اما دوعضو دیگر این گروه همچنان آزادانه فعالیت می‌کنند.
این گروه به دستگاه‌های خودپرداز راه پیدا کردند، به مؤلفه‌هایی برای بارگذاری بدافزار در دستگاه دسترسی یافتند، و به این ترتیب موفق شدند مقدار زیادی پول نقد را به جیب بزنند.
نکته‌ی جالب این است که این بدافزار در پایان کار خود را پاک می‌کند تا امکان هرگونه تجزیه و تحلیلی را از بین ببرد.
پلیس هرگز نتوانست به ماهیت بدافزار مورد استفاده در این حملات پی ببرد، از این رو جریان‌هایی پیدا شدند که طی آن‌ها بدافزارها در دستگاه‌های خودپرداز آسیب‌پذیر بارگذاری می‌شدند و در نتیجه نفوذگران دارای دسترسی از راه دور می‌توانستند محدودیت وضع‌شده برای میزان پول خروجی و سایر کنترل‌های امنیتی را دور بزنند.
متیو مونتفورد، بازرس تیم مبارزه با کلاه‌برداری لندن می‌گوید که پلیس رومانی در کمک به دستگیری مجرمان پشت پرده‌ی این جرایم بسیار فعالانه عمل کرده است.
او گفت: «ما کار را با هم ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم که اعضای این باند مجرم هیچ جایی برای پنهان شدن ندارند.»
لیاهو در ۳۰ سپتامبر در دادگاه بدوی شهر لندن حاضر شد و تا ۲۸ اکتبر در بازداشت به سر برد.
تعداد پلیس‌هایی که به فعالیت‌های ضدکلاه‌برداری و سرکوب نفوذگران کلاه‌سیاه مشغول هستند در سال‌های اخیر افزایش یافته است تا به این طریق به تلاش‌های صورت‌گرفته برای مبارزه با جرایم بین‌الملل کمک شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پلیس لندن عاملان ورود بدافزار به ATMها را بازداشت کرد