۱۸۸۲پلیس استرالیا اعلان خطری را راجع‌به درایوهای USB بدون نشان که در صندوق پستی برخی افراد رها شده، منتشر کرد.

این هشدار که در وب‌گاه پلیس ویکتوریا منتشر شد، بیان می‌کند به محض اینکه این درایو USB بر روی کامپیوتری وصل می‌شود، قربانی با پیشنهادات جعلی سرویس‌های رسانه‌ای و همچنین یک سری مسائل جدی مواجه می‌شود.

ساکنان Pakenham هدف ِ موج جدیدی از رویدادها قرار گرفته‌اند.

براساس اعلام پلیس، این حمله فعلا در بخش کوچک و ساکتی از شهر Pakenham رخ داده که در ۵۶ کیلومتری جنوب شرق ملبورن قرار دارد. جمعیت این شهر نزدیک به ۳۰ هزار نفر است.

در حالی‌که کلاه‌برداران روش‌های جدیدی برای توزیع تروجان‌های بانکی پیدا کرده‌اند، مشکل مردم در متصل کردن کورکورانه‌ی درایو USB به کامپیوترهایشان، روش جدیدی نیست.

نتیجه‌ی تحقیق منتشر شده در اکتبر سال ۲۰۱۵ نشان داده که ۱۷ درصد از کاربران ۵ شهر آمریکا، هیچ تفکری در مورد وصل کردن درایو USB که در خیابان پیدا کرده‌اند، نمی‌کنند.

همان‌طور که در قسمتی از سریال Mr.Robot دیدیم…

در مطالعه‌ی دیگری از آوریل سال ۲۰۱۶، یک محقق امنیتی با الهام گرفتن از سریال Mr.Robot تعداد ۳۰۰ درایو USB را در خیابان‌های محوطه دانشگاه ایلینوی اوربانا شامپاین۱ رها کرد.

این محقق وقتی دریافت که ۹۸ درایو USB توسط افراد برداشته شده است، مات و مبهوت ماند و ۴۸ درصد از افرادی که این USB درایوها را برداشته بودند، آن را به کامپیوتر خود متصل کرده و از طریق کلیک بر روی پرونده‌های موجود در آن آلوده شده بودند.

با در نظر گرفتن اینکه ماه گذشته یک شرکت هنگ‌کنگی شروع به فروش درایوهای USB کرد که با اتصال آن‌ها، کامپیوتر مورد نظر اتصال کوتاه۲ می‌شد، به کاربران توصیه می‌شود، وقتی درایو USB جدیدی را مشاهده می‌کنند، بیشتر احتیاط کنند.

۱. University of Illinois Urbana-Champaign campus
۲. short-circuits

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پلیس استرالیا در خصوص درایوهای USB قرار داده شده در صندوق‌های پستی، هشدار داد!
برچسب ها: