پشتیبانی پیام‌رسان سیگنال از آیفون

۱۹۰۵مدت‌ زیادی است که Open Whisper Systems به کاربران اندرویدی که از برنامه‌ی پیام‌رسان رمزشده‌ی این شرکت استفاده می‌کنند پیشنهاد می‌نماید که نسخه‌ی دسکتاپ این سرویس را به کار بگیرند.

کاربران آیفون تا چند روز پیش چنین فرصتی را در اختیار نداشتند، اما دوشنبه‌ی گذشته اعلام شد که نسخه‌ی دسکتاپ از نرم‌افزار بتای Signal به نام Signal Private Messenger برای کاربران آیفون نیز مهیا شده است.

آن گروه از کاربران آیفون که قصد استفاده از برنامه‌ی دسکتاپ Signal را دارند، برنامه‌‌ای که یک نرم‌افزار کروم است، می‌بایست برنامه‌ی Signal خود را به نسخه‌ی ۲.۵.۱ ارتقاء دهند. کاربران همچنین باید نرم‌افزار کروم Signal Private Messenger را برای تبدیل به نسخه‌ی ۰.۲۳.۱ بارگیری و به‌روزرسانی کنند.

این به‌روزرسانی برنامه‌ی آیفون شامل اصلاحیه‌ای برای یک آسیب‌پذیری «پیوست‌های پشتیبانی‌نشده» است. روشن نیست که آیا این رفع اشکال به شکاف مربوط به ضمیمه‌ی Signal ربطی دارد یا خیر؛ این شکاف به نفوذگران اجازه می‌داد تا ضمایم رمزشده را مخدوش کنند و از راه دور برنامه را متوقف سازند.

نسخه‌ی سازگار با اندروید از برنامه‌ی رومیزی یا همان دسکتاپِ Signal در دسامبر ۲۰۱۵ معرفی شده است؛ در آن زمان برنامه‌ی کروم دسکتاپ Signal از نوع بتا بود و تنها از طریق دعوت‌نامه قابل دستیابی بود. در ماه آوریل، Signal نسخه‌ی بتا را برای تمام کاربران اندروید ارائه نمود.

همانند برنامه‌ی اندرویدی، نرم‌افزار جدید آیفون به کاربران اجازه می‌دهد تا جلسات کاری پیام خصوصی را از یک آیفون به برنامه‌ی دسکتاپ منتقل کنند و برعکس. هرگاه شما از طریق نرم‌افزار آیفون Signal به یک سرویس‌گیرنده‌ی دسکتاپ وصل شوید، می‌توانید هر زمان بخواهید به دسکتاپ متصل شوید، خواه تلفنتان برخط باشد یا خیر.

Signal در میان کارشناسان حوزه‌ی امنیت و حریم خصوصی محبوبیت دارد. در ماه آوریل واتس‌اپ یک رمزنگاری پایان به پایان را برای سرویس‌های خود معرفی کرد و تضمین نمود پیام‌هایی که با استفاده از این سرویس ارسال می‌شوند به کمک پروتکل Signal فقط توسط ارسال‌کننده و دریافت‌کننده قابل مشاهده خواهند بود.

در ماه جولای فیس‌بوک هم یک سرویس رمزنگاری پایان به پایان اختیاری به نامSecret Conversations را دنبال کرد که آن هم بر مبنای پروتکل Signal عمل می‌کند.

Signal بیان داشت که علاوه بر پشتیبانی از آیفون، یک پوسته یا پس‌زمینه‌ی جدید iOS را نیز اضافه نموده است. این پس‌زمینه به‌طور پیش‌فرض و درست زمانی که کاربر یک سرویس‌گیرنده‌ی رومیزی را به یک برنامه‌ی Signal آیفون وصل می‌کند، فعال می‌شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.