پروژه‌ی جدید دارپا؛ شناسایی و ردیابی نفوذگران در هرکجا

بدون داشتن الگوریتم‌ها و تحلیل‌های مناسب، نظارت گئترده به تنهایی پاسخی برای مبارزه با تروریست‌ها و ردیابی مظنونین نیست.
این درسی است که باراک اوباما، ریاست جمهوری ایالت متحده سال پیش و در زمان امضای قانون آزادی آمریکا۱ آموخت. این قانون به جمع‌آوری توده‌ای داده‌های تلفن همراه توسط آژانس‌های امنیتی آمریکا پایان می‌داد.
اما آیا واقعا آژانس‌ها امنیتی توانایی کافی برای پیش‌بینی و شناسایی تروریست‌ها و یا مجرمان سایبری را پیش از این‌که عملیات خود را اجرایی کنند دارند؟
مدیر فنی پیشین سازمان امنیت ملی آمریکا، ویلیام بینی۲، که نزدیک به ۳۰ سال برای این سازمان کار کرده بود، سال گذشته در این‌باره گفته بود که آزمون میلیارد‌ّها رکورد توسط تحلیل‌گران راه حل مناسبی نبوده و توانایی آن‌ها در شناسایی تهدید‌ّ‌های واقعی را از میان می‌برد.
فناوری در خدمت شناسایی و ردیابی نفوذگران
حالا سازمان دفاع آمریکا، پنتاگون به دنبال راه بهتری است تا نه تنها نفوذگران مخرب را ردیابی کند، بلکه الگوریتم‌های کارایی را بسازد که پیش‌بینی کنند هدف بعدی نفوذگر برای حمله چیست.
مرکز پروژه‌های پیشرفته دفاعیِ دارپا (DARPA) به محققان امنیتی که به این آژانس در توسعه این الگوریتم‌ها کمک کنند پیشنهاد حمایت مالی داده ‌است.
اگرچه سازمان و کشورهای مختلف همواره همه تلاش خود را برای شناسایی کمپین‌های سایبری که زیرساخت‌های حیاتی آن‌ها تهدید می‌کنند به کار بسته‌اند، در بسیاری موارد به دلیلی وجود ابزارهایی مانند شبکه‌ی گمنامیِ TOR ، و یا سایر روش‌ها منبع انجام این حملات پنهان مانده ‌است.
حالا دارپا امیدوار است بتواند با نظارت دقیق بر رفتار و شاخصه‌های زیست‌شناختی، به سرعت و با دقت بالایی نفوذگران پیشرفته را شناسایی و ردیابی کند.
هدف این برنامه ردیابی افراد به طور مداوم و ساخت الگوریتم‌هایی است که بتواند نمایه‌هایی (پروفایل) برای پیش‌بینی رفتاری آن‌ها بسازد.
به کلام دیگر، این برنامه نه تنها یه دولت در شناسایی مجرمان سایبری کمک خواهد کرد بلکه مولفه‌ای برای شناسایی قربانیان بالقوه وهم‌چنین پیش‌بینی اهداف احتمالی بعدی مهاجمان خواهد بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.