پرنده‌ی برق‌گرفته نیروگاه برق هسته‌ای آمریکا را با خاموشی مواجه کرد

طی یک حادثه‌ی عجیب یک پرنده‌ی عظیم‌الجثه روی نیروگاه برق هسته‌ای آمریکا افتاد و این تجهیزات حیاتی را سرنگون کرد.
مرکز انرژی ایندیان، دو راکتور هسته‌ای را در جنوب نیویورک راه‌اندازی کرده است. در روز ۱۴ دسامبر، پس از یک تغییر ولتاژ ناگهانی در خطوط انتقال انرژی، این نیروگاه به حالت خاموشی اضطراری درآمد. فرمان‌دار این بخش، اندره کومو دستور بررسی داد و معلوم شد پرنده‌ای مقصر این حادثه بوده است.
طبق گزارش نیویورک‌پست، مقامات رسمی این نیروگاه گفتند: «این خسارت ناشی از فضولات یک پرنده است. ظاهراً این پرنده یکی از پرندگان بزرگ بوده است.»
اگر فضولات با یک رسانای برق تماس پیدا کند، جریان الکتریکی از طریق فضولات به پرنده یا دکل انتقال می‌رسد. در نتیجه ممکن است باعث برق‌گرفتگی پرنده، قطعی برق دکل یا رفت و برگشت خطوط شود.
مقصر این حادثه معلوم نشده است، فقط می‌توان گفت که مقصر پرنده‌ای بزرگ بوده است که می‌تواند مقدار ماده‌ی رسانای مورد نیاز برای این خاموشی را مهیا کرده باشد. شاید بتوان گفت که این پرنده کرکس بوده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.