شرکت اسپیس ایکس پرتاب بیش از ۴۰۰۰ ماهواره به فضا برای تسهیل دسترسی به اینترنت در اقصی نقاط جهان را از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد.

افرادی که در نواحی روستایی و کوهستانی زندگی می کنند می توانند با استفاده از این خدمات ماهواره ای به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند.

الون ماسک مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس می گوید این طرح جاه طلبانه تا سال ۲۰۲۴ تکمیل خواهد شد و در قالب آن ۴۴۲۵ ماهواره به فضا پرتاب می شود و در قالب شبکه ای هوشمند تمام کره زمین را پوشش خواهند داد.

قرار است نمونه اولیه این ماهواره قبل از پایان سال ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شود و دومین نمونه اولیه در اوایل سال ۲۰۱۸ روانه فضا شود. در صورت موفقیت آمیز بودن این پرتاب ها روند مذکور ظرف یک دهه آینده ادامه می یابد.

اسپیس ایکس امیدوار است از این طریق ۳۰ میلیارد دلار درآمد تا سال ۲۰۳ نصیب خود کند. این شرکت قصد دارد در نهایت ۷۵۰۰ ماهواره را در صورت موافقت دولت آمریکا و کمیسیون فدرال ارتباطات ایالات متحده روانه فضا کند.

برخی شرکت های دیگر آمریکایی نیز با راه اندازی شبکه های پرسرعت فیبرنوری در تلاش هستند دسترسی به اینترنت را در نقاط دورافتاده ممکن کنند. اسپیس ایکس در این زمینه نیز سرمایه گذاری سنگینی به عمل آورده تا بتواند خدمات متنوعی را به علاقمندان ارائه کند. ۱۲ ماه ذخیره سازی و نگهداری کنند. همچنین این موسسات باید قابلیت رمزگشایی از خدمات مخابراتی و اینترنتی را تضمین کنند و علاوه بر افشای داده های رمزگشایی شده، اطلاعات مورد نیاز را در فرم های ارسالی درج کرده و ارائه کنند.

منبع: فارس

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پرتاب ماهواره به فضا برای دسترسی آسان به اینترنت از سال ۲۰۱۹