شرکت گوگل سرانجام نام رسمی آخرین نسخه سامانه عامل اندروید، معروف به Android N را اعلام کرد. نام سامانه عامل جدید اندروید Nougat است.

همان‌گونه که شرکت گوگل در حساب‌های اسنپ‌چت و توییتر خود اعلام کرده است، نام نسخه جدید اندروید که نسخه بعد از اندروید Marshmallow‌ می‌باشد، Nougat نام دارد.

معادل فارسی این کلمه، «نوقا» می‌باشد که یک شیرینی مشترک بین ملل مختلف و سوغات مخصوص شهر تبریز است.

این اطلاعیه تنها یک روز بعد از آن منتشر شد که گوگل با طراحی یک وب‌گاه برای کاربران، از آن‌ها خواست پیشنهادهای خود را در مورد نام نسخه جدید اندروید اعلام کنند.

اندروید طبق عادت معمول خود، نام سامانه عامل تلفن همراه را از نام شیرینی‌ها انتخاب کرده است. نام‌های این سامانه عامل از ابتدا Cupcake‌ ،Donut‌ ،Eclair‌ ،Froyo‌ ،Gingerbread‌ ،Honeycomb‌ ،Ice Cream Sandwich ،Jelly Bean ،KitKat ،Lollipop‌ و Marshmallow‌ بوده‌اند.

البته باید خاطرنشان کرد که نسخه نهایی اندروید Nougat هنوز در مرحله آزمایش است و احتمالاً در پایان تابستان منتشر می‌شود.

خبر خوشحال‌کننده در این زمینه این است که گروه طراحان اندروید شرکت گوگل بخش‌های مفیدی را برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی کرده است که با انتشار نسخه Nougat اندروید، کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

تغییرات و بخش‌های جدید اندروید Nougat عبارت‌اند از: صفحه یادآوری جدید، حالت صفحه دوبخشی با چند پنجره، واقعیت مجازی توسعه‌یافته، به‌روزرسانی‌های پیوسته، حالت جدید ذخیره اطلاعات، پشتیبانی از برنامه‌های دوصفحه‌ای و … .

اگر شما مایل به استفاده از این نسخه جدید هستید، می‌توانید نسخه آزمایشی جدید آن را تا زمانی که تلفن همراه شما از آن پشتیبانی می‌کند، دریافت کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پایان انتظار برای نام سامانه عامل جدید اندروید؛ نام سامانه عامل جدید نوتلا نیست!
برچسب ها: