یک مطالعه‌ی جدید نشان داده است که شرکت‌های تجاری در انگلستان نسبت به همتایان خود در سایر نقاط جهان در برابر نفوذ به داده‌‌ها کندتر واکنش نشان می‌دهند.
شرکت امنیتی کلیرسویفت گزارش داده است که به طور متوسط نه ساعت طول می‌کشد تا سازمان‌های مستقر در انگلستان به فعالیت‌های غیر معمول در شبکه‌های خود پاسخ دهند.
در مقایسه با آن‌ها، در آلمان شرکت‌ها در حدود هشت ساعت زمان لازم دارند تا به رفتارهای مشکوک و نامنظم در سامانه‌های خود پاسخ دهند.
در سراسر اقیانوس اطلس، شرکت‌های مستقر در آمریکا بسیار نسبت به حملات بالقوه در فضای مجازی سریع‌تر عمل می‌کنند. این تحقیق نشان می¬دهد که برای این شرکت‌ها زمان پاسخ به حملات مشکوک هفت ساعت است.
در میان همه کشورها، استرالیا از همه هوشیارتر است. سازمان‌هایی که در استرالیا قرار دارند نسبت به تهدیدات امنیتی در مدت زمان پنج ساعت پاسخ می‌دهند.
دکتر گای بانکر معاون ارشد شرکت Clearswift می‌گوید که حملات سایبری به عنوان یک مشکل عمده مطرح هستند و شرکت‌های مستقر در انگلستان باید برای مقابله با آن‌ها بیدار باشند.
او ادامه می‌دهد: «سرعت نقشی کلیدی دارد و هنگامی که شما در مورد سرعت صحبت می‌کنید باید روی دقایق تمرکز کنید و نه ساعت‌ها، تا کار خود را به طور مستمر بهبود بخشید.»
به عبارت بهتر سازمان‌ها باید موضعی فعال در برابر این حملات اتخاد کنند. اما متأسفانه هنوز سوالاتی از نوع چه هنگام به جای پرسش اگر مطرح هستند.
دکتر بانکر Bunker اضافه می‌کند: «تهدیدهای امنیتی می‌توانند هم داخلی و هم خارجی باشند. شرکت‌ها باید همه‌ی انواع ممکن تهدیدات را در نظر داشته باشند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا در برابر این گونه مسائل تصمیمات بهتری بگیرند.»
ماه گذشته نمایه‌سازی تهدیدات شرکت Clearswift نشان داد که ۴۰ درصد از شرکت‌ها بر این عقیده هستند که در سال آینده برخی از انواع نفوذ به داده‌های را تجربه خواهند کرد.
رفتار کارکنان در این گزارش مطرح شده به عنوان مهم‌ترین علت پیش‌بینی وقوع این حملات خواهد بود زیرا که بینش آن‌ها از امنیت فضای مجازی بسیار ضعیف است.
هیث دیویس مدیر اجرایی شرکت در همین زمان اظهار داشته است: «حملات سایبری مشکلی عمده است و اکنون زمان آن فرا رسیده است تا شرکت‌ها و هیأت‌های مدیره آنان موضعی فعال در برابر آن اتخاذ کنند.»
شرکت‌ها نیاز به یک راه‌برد شفاف، منسجم و قابل انعطاف دارند که افراد، روندهای جاری و فن‌آوری آن‌ها را تحت پوشش خود قرار دهد و دستور انجام و اجرای چنین نوع راه‌برد باید از بالا صادر شود.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

پاسخ دیرهنگام شرکت‌های تجاری در انگلستان به فعالیت‌های غیرمعمول شبکه