۴فقط دو روز به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده است، در این اوضاع ویکی‌لیکس در ساعات پایانی یکشنبه دست به انتشار گنجینه‌ی تازه‌ای از رایانامه‌ها زده که ظاهراً از کمیته‌ی ملی حزب دموکرات (DNC) به دست آورده است.
در تازه‌ترین افشاسازی وب‌گاه افشاگر ویکی‌لیکس حدود ۸۰۰۰ نسخه‌ی رونوشت از رایانامه‌های متعلق به DNC در دسترس کاربران قرار گرفته است؛ ویکی‌لیکس در مجموع ۵۰،۰۰۰ رایانامه‌ی به سرقت رفته از چهره‌ی کلیدی حزب دموکرات آمریکا، رئیس ستاد تبلیغاتی هیلاری کلینتون، جان پودستا را برملا کرده است.
با این حال، این بار همه‌چیز مطابق برنامه‌های ویکی‌لیکس پیش نرفته است. ویکی‌لیکس صبح دوشنبه در توییتر بیان داشت که کمی پس از انتشار رایانامه‌های به دست آمده از DNC، مورد آماج حملات انسداد سرویس توزیع‌شده گرفته است.
کمی پس از آن‌که ویکی‌لیکس یک حمله‌ی DDoS علیه کارگزارهای انتشار رایانامه‌اش را گزارش کرد، توییترِ این وب‌گاه هم از کار افتاد و این قطعی ۳۰ دقیقه به طول انجامید.
با توجه به شواهد، این قطعی توییتر از ساعت ۶:۴۵ قبل از ظهر آغاز و حدود نیم ساعت ادامه پیدا کرده است؛ گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این تأثیر روی کاربران متغیر بوده است و بسیاری از کاربران در ژاپن با وجود گذشت چند ساعت باز هم از تبعات این رخداد خلاص نشده بودند.
ویکی‌لیکس در صفحه‌ی فیس‌بوک خود نوشت: «ما هنوز هم در حال تجربه‌ی یک حمله‌ی انسداد سرویس در کارگزارهای انتشار رایانامه‌ی خود هستیم، و به نظر می‌رسد که توییترمان هم از کار افتاده باشد، اما نمی‌توانیم با قطعیت نظر بدهیم که این قطعی نشانه‌ی حمله به حساب توییتر ما می‌باشد.»

ویکی‌لیکس در دسترس نیست، توییتر در دسترس نیست، چه ارتباطی میان این دو حادثه است؟
در این لحظه هیچ ارتباطی میان این دو رخداد وجود ندارد، هرچند برخی از کاربران توییتر به سرعت این دو واقعه را به هم ربط داده‌اند.
یکی از رایانامه‌هایی که به بیرون درز کرده نشان می‌دهد که هزینه‌ی مراسم ازدواج چلسی کلینتون، دختر هیلاری و بیل، از بنیاد کلینتون تأمین شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ویکی‌لیکس پس از افشای رایانامه‌های حزب دموکرات آمریکا گرفتار حملات DDoS شد