۸ویکی‌لیکس امروز ۱۰ ساله شد، طی این ۱۰ سال این وب‌گاه افشاگر بیش از ۱۰ میلیون سند را منتشر کرده است، گفتنی است که افشاسازی‌های آتی ویکی‌لیکس نیز در راه هستند.
ویکی‌لیکس در جشن سال‌گرد ۱۰ سالگی خود قول داد تا اسناد مربوط به گوگل، انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، و سایر موضوعات جالب توجه را در ۱۰ هفته‌ی آینده فاش سازد.
بنیا‌ن‌گذار ویکی‌لیکس، جولیان آسانژ، طی صحبت‌هایی که از طریق پیوندهای ویدئویی داشت مشتاقانه از برنامه‌های خود برای انتشار یک سری از اسناد طی ۱۰ هفته‌ی آینده خبر داد.
موارد در دست افشاسازی شامل «موارد مهمی» در رابطه با گوگل، انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، عملیات نظامی، تجارت اسلحه و موضوع داغ چند سال گذشته یعنی نظارت جمعی است.
آسانژ همچنین قول داد تا تمامی اسناد مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالت متحده را در ۸ نوامبر منتشر نماید.
آسانژ در رابطه با افشاسازی‌های در دست انجام گفت: «انتظارات از ما در آمریکا بالاست. به بخشی از این انتظارات تا حدودی پاسخ داده شده است؛ ولی بایست بدانید که اگر ما بخواهیم آشکارسازی مهمی را درباره‌ی آمریکا در یک ساعت خاص ترتیب دهیم، هرگز این کار را ساعت ۳ نصفه‌شب انجام نخواهیم داد.»
آسانژ در ابتدا قصد داشت که امروز در بالکن سفارت اکوادور در لندن سخن‌رانی داشته باشد، جایی که از سال ۲۰۱۲ به عنوان پناهنده و برای اجتناب از تبعید شدن به سوئد در آن‌جا زندگی می‌کند. اما تصمیم خود را به خاطر «نگرانی‌های امنیتی» عوض کرد.
هنگامی‌که بیان شد که قصد وی از افشاسازی‌ها تخریب چهره‌ی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا، هیلاری کلینتون است یا خیر، آسانژ این ادعا را رد کرد و گفت که قبلاً بخشی از اظهارات او در این زمینه به اشتباه از زبان وی نقل قول شده است.
آسانژ گفت: «من واقعاً برای هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ احساس تأسف می‌کنم. این دو نفر با جاه‌طلبی‌های خود هر یک به نوعی عذاب می‌کشند.»
ویکی‌لیکس طی ۱۰ سال اخیر ۱۰ میلیون سند را منتشر کرده است، در این اسناد جزئیات عملیات نظامی آمریکا در افغانستان و عراق، اسناد مربوط به بازداشت زندانیان توسط آمریکا در خلیج گوانتانامو، و نظارت جمعی آژانس امنیت ملی آمریکا روی رهبران جهان به چشم می‌خورد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ویکی‌لیکس در دهمین سال‌گرد خود قول افشاسازی‌های تازه‌ای را داد