نگاه محققان به سهم بازار سامانه‌های عامل رومیزی مطلب جالب توجهی را نشان می‌دهد: به نظر می‌رسد ویندوز ۱۰ در خانه عالی است ولی در محل کار فروغ کمتری دارد.
استناد محققان به سرویس تحلیل و ارزیابی دولت آمریکاست، که به سامانه‌های عاملی که وب‌گاه‌های دولت آمریکا را باز می‌کنند نظارت دارد. محققان به این وسیله اطلاعات ارزشمند نود روز گذشته را بارگیری کرده‌اند. در این میان کارشناسان تمرکز خود را بر ماه دسامبر گذاشته و داده‌ها را از Statcounter و Netmarketshare استخراج کرده‌اند.
هر دوی این منابع گزارش داده‌اند که این ویندوز در ماه دسامبر رشد مداومی داشته است.
Netmarketshare رشد ویندوز ۱۰ را در ماه دسامبر از ۹ درصد به ۹٫۹۶ ارزیابی کرده است. این درصد پس از ویندوز ۸٫۱ با ۱۰٫۳ درصد و ویندوز ایکس‌پی که از ۱۰٫۵۹ به ۱۰٫۳ درصد تنزل یافته قرار می‌گیرد. این شرکت کاهش استفاده از ویندوز ۷ را به میزان ۰٫۴۳ درصد از ماه نوامبر تا دسامبر دانست که به رقم ۵۵٫۶۵ درصد رسیده است.
Statcounter میزان کاربرد ویندوز ۱۰ را در ماه دسامبر ۱۱.۹۷ درصد دانست که جهشی بزرگ از ماه قبل از آن یعنی نوامبر است که درصد سهم آن ۱۰٫۱۸ درصد بوده است و در جایگاه بعد از ویندوز ۸٫۱ قرار می‌گیرد که از۱۳٫۰۲ درصد به ۱۲٫۴ درصد تنزل یافته است. Stacounter برای ویندوز ایکس‌پی سهم بیشتری نیافته است و افت ۰٫۵ درصدی آن را در بازار تا به میزان سهم ۸.۴۵ درصد برآورد کرده است. این شرکت سهم بازار ویندوز ۷ را با کاهش از ۴۹.۲۷ درصد به ۴۷٫۴۵ برآورد کرده است.
ویندوز ۱۰ به خوبی در حال رشد است و همان‌طور که به تازگی در هفته‌ی گذشته مایکروسافت عنوان نموده است اکنون در ۲۰۰ میلیون دستگاه پیاده‌سازی شده است.
با این حال داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد که این دستگاه‌ها اغلب در خانه بیشتر از دفاتر کاری استفاده می‌شوند.
در اینجا ما نمودار داده‌های دولت ایالات متحده را که در آن سهم هر یک از نسخه‌های ویندوز را از کل ترافیک ویندوز برای دسترسی به وب‌گاه‌های دولت فدرال نشان داده است، ارائه می‌کنیم.
۳۳-Incontent

نگاه کنید که چگونه ویندوز ۷ پنج روز کاری در رأس بوده و سپس افت کرده است؟ و ببینید که چگونه در همان زمانی که ویندوز ۷ افت داشته است، استفاده از ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸ رشد کرده‌اند؟ اگر این روزها را بررسی کنید به سرعت متوجه خواهید شد که ویندوز ۷ در طول روزهای کاری هفته و دیگر نسخه‌های ویندوز در پایان هفته درصد بالاتری داشته‌اند. داده‌های روی لبه‌ی سمت راست این نمودار، این مسأله را دوباره نشان می‌دهد که در مدت زمان سال نو و کریسمس، هنگامی که بیشتر مردم به دلیل تعطیلات سال نو کریسمس زمان بیشتری را در خانه‌ی خود به سر برده‌اند، ویندوز ۷ افت محسوسی داشته و سایر نسخه‌های ویندوز بیشتر به کار رفته‌اند.
مایکروسافت نمی‌خواهد با مشاهده‌ی نمودارهای محققان خود را ناراحت کند؛ بر اساس مطالعاتی که بر موارد متعددی از الگوهای تجاری انجام شده است مشخص شده است که شرکت‌ها و مراکز بازرگانی معمولاً در استفاده از نسخه‌های جدید ویندوز محافظه‌کارانه‌تر از افراد شخصی در خانه عمل کرده و زمان بیشتری طول می‌کشد تا آن‌ها حرکت خود را آغاز کنند. البته این شرکت همیشه با شیوه‌های متعددی نظیر توقف فروش نسخه‌ی حرفه‌ای ویندوز ۷ تا مراسم هالووین سال ۲۰۱۶ و عدم پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی اینترنت اکسپلورر، کاربران را ترغیب به حرکت سریع‌تر به سمت ویندوز ۱۰ می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ویندوز ۱۰: در خانه عالی، در محل کار کم‌فروغ