استدلال اصلی مدیرعامل شرکت اپل، تیم کوک، در اعتراض به درخواست FBI برای همکاری در شکستن قفل گوشی همراه آیفون ۵c متعلق به سید فاروق تیرانداز حادثه‌ی سن برناردینو، جالب است.
هنگامی که این اتفاق افتاد، کوک به حکم هفته‌ی پیش دادگاه فدرال آمریکا اعتراض کرد. وکیل شرکت اپل، مارک جی. زویلینجر جواب به حکم دادگاه را بیان کرد که نشان می‌داد اپل ۱۲ درخواست مشابه برای شکست قفل دستگاه تلفن همراه کاربران از ماه اکتبر داشته است.
همه‌ی این دستورات تحت حمایت قوانین ماده‌ی ۱۷۸۹ می‌باشند و از حوزه‌های قضایی بسیاری آمده‌اند: نیویورک، کالیفرنیا، ایلینویز و ماساچوست. در ۱۰ تا از این ۱۲ درخواست اپل مورد خطاب قرار گرفته است و منتظر یک رونوشت از پیشنهاد اصلی و یک حکم جدید در دو درخواست دیگر می‌باشد. دستگاه‌های مورد نظر عمدتاً آیفون هستند از جمله ۲ دستگاه آیفون ۳ با نسخه‌های خیلی قدیمی iOS که بسیاری از ساز وکارهای امنیتی را نسبت به نسخه‌های بعدی از جمله آیفون ۵c فاروق ندارد. اما چهار درخواست خواهان شکستن قفل آیفون ۶ یا ۶ پلاس هستند که حاوی Enclave ایمن و رمزگذاری قوی می‌باشند که به همین دلیل FBI نتوانسته‌ است دستگاه تروریست مظنون را باز کند.
نوشته زویلینگر مخالفت اپل را با حکم هفته‌ی پیش دادگاه تأیید می‌کند.
جیمز کومی انکار کرده است که این حکم تلاشی برای پیش‌برد درخواستشان بوده است. همانند بحث دیگرهای راجع به Going Dark، دولت و شرط اجرای قانون برای استخراج‌نکردن مدرک از دستگاه‌های رمزگذاری‌شده با وجود داشتن حکم دادگاه که به آن‌ها اجازه‌ی چنین کاری را می‌دهد، جیمز کومی به جنبه‌های احساسی این بحث پرداخت.
جیمز کمی در نامه‌ای عمومی نوشت: «۱۴ نفر کشته شده‌اند و شاید جان افراد بیشتری هم چنان در خطر باشد. ما از ‌آن‌ها تحقیقاتی حرفه‌ای تحت قانون می‌خواهیم. این تمام چیزی است که می‌خواهیم و مردم آمریکا نباید چیز کمتری از FBI انتظار داشته باشند.»
اپل به مدتی طولانی نمی‌تواند گذرواژه‌ها را برای باز کردن تلفن و تبلت کاربران نگه‌داری کند، و به جای آن رمزها را به دستگاه‌ها انتقال داده است. این به این معناست که که اپل نمی‌تواند با حکم دادگاه برای تسلیم کردن آن‌ها بجنگد.
حکم هفته‌ی پیش دادگاه که توسط قاضی شری پیم صادر شده است از اپل می‌خواهد که در شکستن قفل چهار رقمی فاروق همکاری کند. ساز وکار‌های امنیتی که روی دستگاه پیاده شده است، باعث می‌شود که با هر حدس نادرست تأخیری بین زمان ارسال تا دریافت توسط گیرنده بین حدس‌های نادرست افزایش یابد تا در نهایت پس از ۱۰ حدس اشتباه اطلاعات دستگاه از بین خواهد رفت.FBI اطلاعات روی دستگاه را برای ادامه‌ی تحقیقاتش در مورد حادثه‌ی تیراندازی و دستگیر کردن تروریست‌هایی که با فاروق تماس برقرار کردند و ممکن است روی تلفن ذخیره شده باشند نیاز دارد.
جیمز کمی گفت: «ما این فرصت را با مجوز تحقیق می‌خواهیم تا رمز عبور گوشی تلفن تروریست را حدس بزنیم، بدون این‌که تلفن شروع به خودتخریبی کند یا این‌که زمانی خیلی طولانی برای پیدا کردن رمز وقت صرف شود. ما نمی‌خواهیم که رمز تلفن همه شکسته شود. من امیدوارم مردم فهیم این موضوع را درک کنند.»
کوک تا زمان اعتراض اولیه‌اش به حکم دادگاه ساکت بود وقتی که وی کار FBI را استفاده‌ای خطرناک از نفوذش تحت قوانین نامید.
کوک گفت: «پیامدهای تقاضای دولت دلسردکننده است. اگر دولت بتواند با استفاده از تمام ماده‌های قانونی قفل دستگاه تلفن همراه آیفون را بشکند پس به راحتی می‌توانند به تمامی اطلاعات تلفن کاربران نیز دسترسی یابد. دولت می‌تواند این رخنه به حریم شخصی را گسترش داده و از اپل بخواهد که نرم‌افزاری نظارتی برای خواندن پیام‌های شما، دسترسی به اطلاعات سلامتی یا مالی، ردیابی مکان شما، یا حتی دسترسی به میکروفون یا دوربین شما بسازد بدون این‌که حتی خودتان هم بفهمید.
وی گفت: «مخالفت و اعتراض به این حکم چیزی نیست که آن را سبک و سرسری بشماریم، ما احساس می‌کنیم که باید صدایمان را در برابر این‌که دولت آمریکا پا را از گلیم خود فراتر نهاده است بالا ببریم.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وکیل مدافع اپل ۱۲ درخواست دیگر از جانب FBI را افشا کرد