وزارت دفاع استرالیا اعلام کرده است که ۱۲ میلیون دلار (۶.۱ میلیون پوند، ۹.۱ میلیون دلار آمریکا) هزینه کرده تا مرکزی را برای امنیت اطلاعات جهت همکاری جاسوسان اطلاعاتی با نیروهای جوان دانشگاه‌‌های ملی استرالیا ایجاد کند.
این کار غیرمعمول در پی آن است تا دانشجویان بااستعداد را در حوزه‌ی امنیت اطلاعات و سازمان‌های جاسوسی این کشور و اداره‌ی مخابرات آن جذب کند. در این طرح، آن‌ها می‌خواهند تا ۷۰ دانشجو را از دانشگاه‌‌ها در کنار کارمندان اداره اطلاعات قرار دهند تا در مورد محاسبات فوق پیشرفته، امنیت اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده با یکدیگر به پژوهش بپردازند.

وزیر دفاع ماریس پایس به گزارشگران گفته است که این اقدام سرّی و طبقه‌بندی شده نیست. او می‌گوید که این یک مشارکت غیرمعمول است. وزارت دفاع در کنار دادستانی کل و سایر سازمان‌های اطلاعاتی در این طرح مشارکت می‌کند تا مطمئن شود که صنایع، کارمندان آن‌ها و جوامع دیگر به‌گونه‌ای تجهیز شوند که توان حفاظت از خود را در برابر تهدیدها و حملات امنیتی داشته باشند. معاون دانشگاه ANU خانم پرفسور بریان اشمیت می‌گوید که این کار به ایجاد ارتباطی میان بخش‌های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) در استرالیا کمک می‌کند. او می‌گوید:‌«من فکر می‌کنم که این کار واقعاً اهمیت دارد که ما بتوانیم با استفاده از تجارب خود با دولت فدرال همکاری کنیم و کاری را انجام دهیم که برای ملت ما بزرگ و ارزشمند باشد».

این کار در طی فشار پی در پی دولت فدرال برای ایجاد فضای امنیت اطلاعات صورت می‌گیرد. دولت ترنبال در ماه آوریل استراتژی امنیت اطلاعات خود را با بودجه‌ای برابر ۲۳۰ میلیون دلار استرالیا (۱۱۶ میلیون پوند یا ۱۷۳ میلیون دلار آمریکا) برای چهار سال آینده طرح‌ریزی کرد تا زیرساخت‌های حیاتی دفاعی خود را از طریق بخش‌های خصوصی و دولتی، با به اشتراک‌گذاری اطلاعات، مراکز نوآوری امنیتی و تأمین بودجه برای حمایت از انجام ۵۰۰۰ آزمایش امنیتی برای شرکت‌ها بهبود بخشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وزارت دفاع استرالیا، ۱۲ میلیون دلار برای همکاری جاسوسان با دانشجویان هزینه می‌کند!
برچسب ها: