ایالات متحده‌ی آمریکا تأیید کرده است که در حال حمله به رایانه‌های گروه خلافت اسلامی است تا سامانه‌های ارتباطی آنها را مختل کند.
وزیر دفاع آمریکا، اش کارتر به گزارشگران گفت که در حال نفوذ به گروه خلاف اسلامی یا داعش در عراق و سوریه است و این حملات را جزو جنگ‌های عادی محسوب می‌کند.
کارتر می‌گوید: «ما به بمباران بانک‌های داعش و همین‌طور چاه‌های نفتی که آن‌ها و هر کدام از گروه‌های متحد آنها دارند، می‌پردازیم. علاوه بر این ما از ابزارهای سایبری برای اختلال در فعالیت‌ها و توانایی‌های داعش در میادین جنگ‌های مجازی استفاده می‌کنیم.»
«این فراتر از پارازیت‌های رادیویی است. هر چند که ما این کار را هم انجام می‌دهیم. هر کدام از آنها، به دیگری کمک می‌کنند و مکمل دیگری هستند، این یک جنگ الکترونیک از طریق فرکانس‌های رادیویی است، که بر فضای سایبری تأثیر می‌گذارد. جنگ‌های الکترونیکی از زمانی که رادیو وجود داشته است صورت می‌گرفته است، اما جنگ‌های سایبری مقوله‌ی جدیدی است.
کارتر می‌گوید که هدف آمریکا «زدن ضربه‌ی شدید» و «پایان دادن» سریع به تهدید داعش است.
در همین حال هواداران داعش، حملاتی علیه سازمان‌ها و رسانه‌های غربی انجام داده‌اند و مدعی شده‌اند که حملات انسداد سرویس موفقی را صورت داده‌اند.
شرکت هوش مصنوعی Flashpoint در نیویورک، ردپاهای داعش را در تالارهای برخط پیدا کرده‌اند که در آن‌ها،‌ هواداران این گروه مشغول بحث در مورد نفوذ به اهداف مهم از جمله هواپیماها بودند. این شرکت می‌گوید با این حال آن‌ها فاقد مهارت‌های لازم برای این کار هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وزارت دفاع آمریکا: داعش را بمباران سایبری می‌کنیم