۱۰دادستان کل سوئیس تایید کرد که بررسی‌ها نشان می‌دهد در محلی که میزبان مذاکرات هسته‌ای ایران بود، بدافزار جاسوسی وجود داشته است.

مقامات سوئیسی تایید کردند که در محل برگزاری نشست‌های ژنو که یک هتل پنج ستاره بود (گفته می‌شود این هتلِ رئیس جمهور ویلسون نیز هست) بدافزارهای جاسوسی پیدا شده است. مذاکرات حساسی همچون مذاکرات هسته‌ای ایران نیز در این محل برگزار شده است.

دفتر دادستان در بیانیه‌ای روز پنجشنبه اعلام کرد: «تحقیقات نشان داد که تعداد قابل توجهی از رایانه‌ها (کارگزار و کارخواه) در یک هتل در ژنو به نوع خاصی از بدافزار آلوده شده‌اند. این بدافزار اهداف جاسوسی داشته و برای جمع‌آوری داده از رایانه‌های آلوده استفاده شده است.»
دادستان سوئیس در حال حاضر با توجه به شکست انتساب این حمله به مهاجمان اصلی، این پرونده را به حالت تعلیق در آورده است.

روزنامه‌ی گاردین نوشت: «در وین که مذاکرات هسته‌ای ایران در جولای ۲۰۱۵ به نتیجه رسید، دادستان این کشور دو تحقیق را جداگانه به منظور کشف جاسوسی احتمالی شروع کرد. هنگامی که این مذاکرات در وین به یک هتل لوکس منتقل شد، تابش اشعه‌های مایکروویو از سوی نهادهای نظارتی و سازمان‌های اطلاعاتی به‌قدری شدید بود که دیپلمات‌ها باید برای استفاده از تلفن همراه خود از محل برگزاری نشست فاصله می‌گرفتند.»

رژیم صهیونیستی یکی از مظنونین اصلی است، اما این رژیم همواره اتهام جاسوسی در فضای مجازی را رد می‌کند. با این وجود یک شرکت امنیتی وابسته به روسیه معتقد است این جاسوس‌افزار شباهت‌های زیادی به جاسوسی‌های مجازی توسط رژیم صهیونیستی دارد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وجود بدافزار در ژنو؛ محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران
برچسب ها: