تعدادی از وب‌گاه‌های بخش دولتی و نیمه‌دولتی ایرلند صبح روز جمعه مورد حملات آشکار DDoS قرار گرفتند.
آخرین حملات شبیه به حملات تحت وب به تالارهای محبوب نظیر boards.ie و پیش از آن سازمان ملی بخت‌آزمایی ایرلند در این هفته بوده است.
در زمان اولین حمله علیه boards.ie، شخصی که از نام مستعار استفاده می‌کرد اقدام به ورود کرد تا حملاتی با گستردگی وسیع علیه وب‌گاه‌‌های ایرلندی را پی‌ریزی کند، زیرا این وب‌گاه‌ها کم و بیش دارای ضعف امنیتی بودند.
این کار سرآغاز یک بررسی امنیت سایبری ملی شد. گروهی از افراد شاغل در امنیت سایبری به آزمایش وب‌گاه‌های ایرلندی پرداختند.
آن‌ها نشان داده‌اند که رسانه‌های خبری و مؤسسات مالی احتمالاً اهداف بعدی حمله‌ها خواهند بود. هدف آن‌ها برجسته کردن شیوه‌های ضعیف امنیتی در ایرلند و افزایش آن در سطح ملی است.
منابع قابل اعتماد محلی برای El Reg تأیید کرده‌اند که این آزمون‌ها‌ بخشی از برنامه‌ی رسمی دولتی نیست و بلکه بیشتر به عنوان یک موضوع جنایی مطرح است.
استفانی ویگل، مدیر ارشد Corero Network Security که یک شرکت متخصص در کاهش حملات DDoS است اظهار داشت:‌ «به نظر می‌رسد که زیرساخت‌های دولت ایرلند هدف این حمله‌ها قرار دارد، به ویژه حملات آلوده‌کننده‌ی DDoS که بر ویژگی‌های انواع وسیعی از وب‌گاه‌های نیمه دولتی تأثیر گذاشته و آن‌ها را خارج از دسترس می‌سازد.»
او می‌گوید:‌ «انگیزه برای این حملات شاید طیف گسترده‌ای را شامل باشد و برخی اوقات نیز می‌تواند تصادفی باشد. بدون در نظر گرفتن محرک این حملات، تأثیری که این تهاجم‌ها می‌تواند داشته باشد، بسیار مخرب است.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وب‌گاه‌‌های دولتی ایرلند، هدف حملات انسداد سرویس