سه روز پس ‌از آنکه وب‌گاه‌های فرماندهی پیمان آتلانتیک شمالی ناتو از حالت برخط خارج شدند؛ ناتو هیچ‌گونه اظهار نظر رسمی در مورد علت این قطعی که موجب سقوط دو وب‌گاه فرماندهی نظامی شده بود، ابراز نکرده است.

این قطعی، در طی یک نشست ناتو که هفته گذشته در ورشو برگزار شد، رخ داد و موجب بروز سوء‌ظن‌هایی شد مبنی بر اینکه نفوذگران روسی توانسته‌اند در پاسخ به برگزاری اجلاس مخالفت با تجاوز نظامی روسیه به این وب‌گاه‌ها حمله کنند. بنا بر گزارشی از وال‌استریت ژورنال یکی از مقامات ارشد ناتو گفته است: «این یک زمان مشکوک برای بروز چنین مشکلات فنی است و اگر یک حمله‌ی سایبری باشد تعجبی ندارد».

روز جمعه، ناتو به تصویب اقداماتی پرداخت که نیروهایی از آمریکا، انگلستان، آلمان و کانادا را در امتداد مرزهای کشورهای عضو ناتو با روسیه قرار می‌دهد. انتظار بر این است که این نیروها از اوایل سال آینده در کشورهای استونی، لتونی، لیتوانی و لهستان مستقر شوند. همچنین این اتحاد بین‌المللی روز جمعه تأیید کرد که فضای مجازی به عنوان قلمرو جنگی تعیین شده است.

در پایان هفته، ناتو یک بسته کمک مالی را برای پشتیبانی از دفاع و امنیت سایبری اوکراین تصویب کرد که عضو ناتو نیست و درگیر یک جنگ سایبری طولانی‌مدت با روسیه شده است.

در اوایل این ماه، یک محقق حملاتی را کشف کرد که مقامات اوکراینی را هدف قرار می‌دهد. طی این حمله اعتبارنامه‌های ورود کارمندان بانک ملی اوکراین و مجتمع جنوبی انرژی هسته‌ای این کشور و دیگر مقامات اوکراینی در Pastbin قرار داده شدند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وب‌گاه‌های ناتو در اثر حملات روسیه از کار افتادند!
برچسب ها: