۷خود را برای استفاده از اینترنتی سریع‌تر آماده کنید، زیرا شبکه‌ی وای‌-فای که امروز می‌شناسید در حال تغییر است و قرار است بسیار بسیار سریع‌تر شود!
WiFi Alliance، که خود را «شبکه‌ی جهانی شرکت‌هایی که وای‌-فای را برای شما به ارمغان می‌آورند» معرفی می‌کند، بالاخره توانست مجوز «WiGig» را کسب کند؛ وای-گیگ یک فن‌آوری بی‌سیم کوتاه‌برد شبکه است که تقریباً می‌تواند بالاترین سرعت اینترنت‌های کنونی را دوبرابر کند.
چیزی در حدود ۱۸۰ میلیون دستگاه شامل مسیریاب‌ها، تلفن‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های این‌چنینی که تا سال آینده عرضه شوند از وای‌گیگ یا وای‌-فای ۸۰۲ چند-گیگابیتی روی باند ۶۰ گیگاهرتز پشتیبانی خواهند کرد.
هدف از این برنامه‌ی صدور مجوز، تشویق به تولید دستگاه‌ها و سخت‌افزارهایی است که نه‌تنها در یک طیف ۶۰ گیگاهرتز «کم تراکم‌تر» عمل می‌کنند، بلکه می‌توانند از باندهای ۲٫۴ یا ۵ گیگاهرتز هم پشتیبانی می‌کنند تا به این ترتیب بالاترین سطح هم‌کاری و سازگاری را از خود به نمایش بگذارند.
وای‌-فای بیش از ۱۵ سال است که کاربران را شگفت‌زده کرده است، و حالا وای-گیگ قصد دارد عمل‌کرد به مراتب بهتری را از خود در برنامه‌های کاربردی به نمایش بگذارد.
وای‌-گیگ قصد دارد مجوز وای-فای را به ۶۰ گیگاهرتز ارتقاء دهد، و برنامه‌ها و فن‌آوری‌های وای‌-فای موجود و در حال توسعه را تقویت نماید.
وای-گیگ می‌تواند سرعتی برابر ۸ گیگابیت در ثانیه یا همان ۱ گیگابایت در ثانیه را از فاصله‌ی ۱۰ متری ارائه نماید. ۸ گیگابیت در ثانیه حدوداً سه برابر سریع‌تر از بهترین سرویس‌های کنونی موجود روی پروتکل ۸۰۲.۱۱ac است.
این افزایش سرعت به شما کمک می‌کند تا فیلم‌های HD با کیفیت بالا را در عرض چند ثانیه بارگیری کنید. همچنین این فن‌آوری داشتن داک‌های بی‌سیم فوق سریع و نیز هدست‌های AR و VR را ممکن می‌سازد.
با این حال، هر دو انتهای یک اتصال بایست از فن‌آوری وای-گیگ پشتیبانی کنند تا به این ترتیب سرعت مورد نظر حاصل شود.
مسئله‌ی مهمی که در رابطه با وای‌-گیگ با آن مواجه می‌شویم پذیرش و سازگاری با آن است. اتحادیه‌ی وای-فای همچنین از پنج محصول نخست وای-گیگ از اینتل، کوالکام و دل و … پرده برداشت.
اولین محصولات دارای مجوزی که دارای استاندارد وای-گیگ هستند لپ‌تاپ‌های ۷۴۵۰ و ۷۴۷۰ از سری Latitude شرکت Dell می‌باشند؛ هرچند که این فن‌آوری نوظهور جای خود را در میان تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، مسیریاب‌ها و سایر ابزارهای الکترونیکی هم باز کرده است.
هم دل و هم کوالکام مسیریاب‌های خود را تحت این مجوز ارائه کرده است، اما سایر شرکت‌ها مانند سامسونگ تا به حال سخت‌افزارهای وای-گیگ بدون گواهی را منتشر نموده‌اند.
اتحادیه‌ی وای-فای در نظر دارد استاندارد وای-گیگ خود را تا سال ۲۰۱۷ ارائه نماید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

وای-گیگ، استاندارد فوق سریع وای-فای که اینترنت شما را متحول خواهد کرد
برچسب ها: