واتس‌اپ برای همیشه رایگان شد!

خبرهای خوب برای کاربران واتس‌اپ!
این سرویس پیام‌رسان به شدت محبوب به طور کامل رایگان می‌شود و شما قادر خواهید بود بدون پرداخت هزینه‌ای از واتس‌اپ استفاده کنید.
کاربران قدیمی واتس‌اپ ممکن است از این موضوع اطلاع نداشته باشند اما واتس‌اپ چند سال قبل هزینه‌ی اشتراک برای سرویسش معرفی کرده بود و کاربران جدید مجبور به پرداخت سالانه ۹۹ سنت (تقریبا ۱ دلار) هزینه‌ی اشتراک بعد از اولین سال بودند.
با این وجود واتس‌اپ دوشنبه اعلام کرد که شرکت مالک فیس‌بوک هزینه‌ی اشتراک سالانه‌اش را کاهش می‌دهد تا سرویسش را برای تمام کاربران رایگان کند.
امروز در حال اعلام برنامه، مؤسس واتس‌اپ، جان کوم بیان کرد که هزینه‌ی اشتراک سالانه هنوز هم برای برخی کاربران یک مانع بود.
واتس‌اپ اعتراف کرد: «وقتی که ما رشد کردیم دریافتیم که این راه خوب عمل نمی کند. بسیاری از کاربران واتس‌اپ شماره‌ی کارت اعتباری ندارند و آن‌ها نگران از دست دادن ارتباط با دوستان و خانواده‌شان بعد از سال اول هستند.»

مدل کسب و کار جدید واتس‌اپ چگونه خواهد بود؟
واتس‌اپ قاطعانه گفت که این شرکت هزینه‌ی اشتراک را با تبلیغاتی مانند بنرهای مزاحم و درون شبکه‌ای، که امروزه روش معمول برای سود بردن از برنامه‌های کاربردی رایگان است، جایگزین نخواهد کرد.
واتس‌اپ گفت که راه‌هایی خواهد یافت که مشاغل بتوانند از واتس‌اپ برای ارتباط اشخاص استفاده کنند، و راه‌های جدیدی را برای کاربران معرفی می‌کند تا با مشاغل و سازمان هایی که به شرکت برای هدف ارتباط مناسب با مشتریان هزینه‌ای پرداخت می‌کنند ارتباط برقرار کنند.
برای مثال، یک بانک می‌تواند از حساب کاربری پرداخت واتس‌اپ برای ارتباط با مشتریانش درباره‌ی تراکنش‌های اخیر و هشدارهای لازم راجع به کلاه‌برداری استفاده کند.
یک خط هوایی (ایرلاین) می‌تواند از حساب پرداخت واتس‌اپ برای تماس با مسافران برای اطلاع‌رسانی درباره‌ی یک برنامه‌ی پرواز تأخیریافته یا لغوشده استفاده نماید.
این همان روشی است که فیس‌بوک، شرکت مادر واتس‌اپ با نرم‌افزار پیام‌رسان خودش از آن استفاده می‌کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.