هک یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های روسیه

دریکی از اشتباهات محرز تاریخی، پسورد ۹۸ میلیون کاربر روس پس از هک شدن لو رفت.

پرتال بزرگ روسی به نام Rambler.ru به‌عنوان جدیدترین قربانی دنیای هک با اشتباه محرز ادمین خود روبرو شد، چراکه پسورد ۹۸ میلیون کاربر در یک فایل plaintext ذخیره‌شده بود که با لو رفتن این فایل از روی دیتابیس اطلاعات کاربران هک شد.

هک دیتابیس مشتریان این پرتال که سرویس‌دهنده ایمیل نیز هست شامل حساب کاربری، آدرس ایمیل، دیتای شبکه‌های اجتماعی و پسورد کاربران می‌شود که همگی در یک فایل تکست به‌صورت رمزگذاری نشده ذخیره‌شده بود و بدین معناست که هرکسی به‌راحتی قادر به دیدن پسوردها است.

آخرین بار هک سایت VK.com و سرقت ۱۷۱ میلیون حساب کاربری در روسیه رسانه‌ای شد و حالا سایت رامبلر در کنار لینکداین، last.fm و مای اسپیس قرار می‌گیرد که دیتابیس آنها نیز موردحمله هکری قرارگرفته و دچار آسیب شده‌اند.

گفتنی است سایت Rambler.ru در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد و یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی جهان است که داخل روسیه رقیب بزرگی برای یاندکس و mail.ru به شمار می‌رود.

منبع: تابناک

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.