هکری کلاه خاکستری باج‌افزار Locky را از کار انداخت!

یک نسخه‌ی توزیع‌شده از باج‌افزار Locky به خاطر یک هکر کلاه خاکستری از کار افتاد، چرا که این نفوذگر بار داده‎ی مخرب این بدافزار را با یک پیام اخطار برای کاربران اینترنت جایگزین کرد. یکی هکر کلاه خاکستری یکی دیگر از توزیع‌های باج‌افزار Locky را دستکاری کرد و بار داده‎ی مخرب آن را با یک پیام خدمات کمکی برای قربانیان بالقوه جایگزین کرد که به آن‎ها اخطار می‌دهد که پرونده‎های ناشناخته را باز نکنند.
این حادثه دو هفته پس از آن رخ می‌دهد که شرکت ضدبدافزار Avira گزارش داد که یک مجرم ناشناخته به یک کارگزار C&C عمده نفوذ کرده و باج‌افزار Locky را با یک کد جایگزین کرده که پیام «لاکی نادان» را نمایش می‌دهد.
این بار شرکت F-Secure در پست وبلاگ خود گزارش داده است که Paivi یکی از محققان تیم تهدید هوشمند، شواهدی را از یک نفوذ شبیه به آن کشف کرده است که در آن بار داده‎ی بدافزار با این پیام جایگزین شده است:‌ «شما این پیام را به این علت می‌خوانید که یک پرونده آلوده را باز کرده‌اید. برای حفظ امنیت خود، ضمیمه‌های ناشناخته رایانامه را باز نکنید».
شرکت F-Secure چیزی در مورد ارتباط میان این دو نفوذ عنوان نکرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.