در چارچوب تفاهم نامه امنیت سایبری که روز گذشته در باکو و با حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان توسط وزرای دو کشور به امضا رسید، دو طرف توافق کردند، در زمینه حفاظت از شبکه ها و زیرساختهای اطلاعاتی و تبادل دیتا و اطلاعات در مقابل حمله ها و خطرات سایبری با یکدیگر همکاری کنند.

بر اساس این تفاهم نامه بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری های نوین آذربایجان موضوع همکاری در خصوص امنیت سایبری و محافظت از شبکه ها و زیرساختهای اطلاعاتی و تبادل داده و اطلاعات از طریق احداث و راه اندازی مراکز cert برای جلوگیری، حفاظت و پیگیری هر گونه حمله سایبری انجام گردد.

همجواری دو کشور ایران و آذربایجان و همکاری دو کشور از طریق مراکزcert امکان شناسایی، جلوگیری و پیگیری هرگونه اقدام تخریبی علیه زیرساختها و شبکه های اطلاعاتی و تبادل داده را تسهیل کرده و زمینه ساز امنیت بیشتر فضای مجازی و سایبری کشور خواهد شد.

این تفاهم نامه به همراه پنج تفاهم نامه و توافق نامه در سفر دو روزه دکتر روحانی به آذربایجان و در حضور ریاست جمهوری ایران و آذربایجان به امضاء رسیده است.

منبع: ایسنا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

همکاری ایران و آذربایجان در برخورد با حملات سایبری