هشدار در مورد استفاده از سامانه اطلاع‌رسانی خودروهای اجاره‌ای

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا طی اطلاعیه‌هایی در مورداستفاده از سامانه‌های اطلاع‌رسانی سرگرم‌کننده در ماشین‌های اجاره‌ای هشدار داد.

لیزا وینتراب اسکیفرله ، نماینده این کمیسیون در این خصوص در روز سی‌ام آگوست طی یک پست وبگاهی اعلام کرد که این سامانه‌ها می‌توانند اطلاعات شخصی کاربر مانند موقعیت‌های ثبت‌شده در دستگاه‌های موقعیت‌یاب را ذخیره کنند. وی در ادامه بیان داشت که اگر کاربران با یک دستگاه شخصی به این سامانه متصل شوند (حتی برای شارژ کردن تلفن همراه)، ممکن است که دستگاه به صورت خودکار اقدام به نشر اطلاعات کاربر مانند اطلاعات مخاطبان، شماره‌های تلفن، اطلاعات پیام‌ها و حتی خود پیام‌ها کند.

کاربران در این شرایط لازم است که برای شارژ کردن تلفن همراه از برق خودرو (بخش فندک) استفاده کنند و تلفن‌های خود را با کابل‌های USB به وسیله نقلیه متصل نکنند. در شرایط اضطراری که کاربر مجبور به این اقدام است، توصیه می‌شود که بخش تنظیمات مجوزهای تلفن همراه را به گونه‌ای تنظیم شود که اطلاعات غیرضروری به اشتراک گذاشته نشود. همچنین توصیه می‌شود که کاربران در این مواقع تمامی اطلاعات سامانه اطلاع‌رسانی خودرو را قبل از بازگرداندن آن،‌ پاک کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.