کاربران جی‌میل قادرند ببینند که آیا ارتباطات آن‌ها با دیگر دارندگان حساب‌های رایانامه، چه کاربران جی‌میل و چه هر نوع دیگر از این‌گونه خدمات، امن است یا خیر.
اگر چنین نباشد، یک نماد قفل قرمز شکسته در گوشه‌ی سمت راست بالای پیام نمایش داده خواهد شد.
جان رایی-گرنت مدیر تولید جی‌میل می‌گوید: «جی‌میل همواره به پشتیبانی از رمزنگاری در ارسال و دریافت پیام با استفاده از TLS پرداخته است و به صورت خودکار رایانامه‌های دریافتی و ارسال شما را رمزنگاری می‌کند.»
اولویت‌های آشکار بیان‌شده برای این گزینه از سوی سایر ارائه‌دهندگان خدمات رایانامه (یاهو، مایکروسافت، Comcast، و …) نیز برای عرضه‌ی رمزنگاری پایان-پایان به مشتریان، پذیرفته شده است.
با این حال هنوز همه‌ی ارائه‌دهندگان خدمات رایانامه آن را به کار نمی‌برند و جی‌میل تصمیم‌ گرفته است که این عدم امنیت باعث تأثیر بر کاربران خدمات خود نشود.
یکی دیگر از تغییراتی که توسط گوگل اعلام شده است یک نشان‌گر آشکار برای مواقعی است که گوگل نمی‌تواند به احراز هویت فرستنده پیام بپردازد. این نشان‌گر به شکل یک علامت سؤال قرمز به جای عکس نمایه‌ی فرستنده یا آواتار و لوگوی شرکت آن می‌باشد.
با دیدن قفل قرمز شکسته و علامت سؤال، شما اطمینان حاصل خواهید کرد که آیا این رایانامه‌ی دریافتی خطرناک یا جعلی است یا خیر. با این حال گوگل امیدوار است که این کار موجب شود که کاربران به تفکر در مورد مفاهیم ارتباطات امن بپردازند و بتواند مراقبت بیشتری از آن‌ها با بررسی رایانامه‌های ناخواسته به وسیله نشانه‌ها انجام دهد، چرا که این رایانامه‌ها ممکن است رایانامه‌های فیشینگ باشند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

هشدار جی‌میل در مورد رایانامه‌های رمزنگاری‌نشده