هسته‌ی لینوکس ۴.۸.۱۲ منتشر شد

۸ظاهراً لینوکس قصد دارد به‌روزرسانی دوازدهم از سری‌های هسته‌ی لینوکس ۴.۸، و نسخه‌ی ۴.۴.۳۶ LTS از هسته‌ی لینوکس را منتشر نماید.
درست پنج روز پیش بود که نسخه‌ی ۴.۸.۱۱ از هسته‌ی لینوکس منتشر شد، که بیشتر توزیع‌های گنو/لینوکس که از جدیدترین و پیشرفته‌ترین شاخه‌ی لینوکس ۴.۸ استفاده می‌کنند، نظیر Solus و openSUSE Tumbleweed، حتی موفق به دریافت آن هم نشده‌اند یعنی فرصت انجام آن را نداشته‌اند؛ حال هسته‌ی لینوکس ۴.۸.۱۲ را در اختیار داریم، به این معنا که کاربران این سامانه‌ی عامل محبوب بایست نسخه‌ی جدید را کامپایل کنند و آن را برای معماری‌های تحت پشتیبانی به کار گرفته و آن را در مخزن خود جای دهند.
به نظر می‌رسد هسته‌ی لینوکس ۴.۸.۱۲ با ۵۲ تغییر، ۳۹۰ اضافه‌سازی و ۲۰۴ مورد حذف همراه بوده است، این بدان معناست که این به‌روزرسانی چندان هم مهم نیست. در حقیقت در این نسخه بهبودهایی در زمینه‌ی معماری PA-RISC، PowerPC، Tile، و x۸۶ رخ داده، درایورها به‌روز شده، و تغییرات اندکی در حوزه‌ی شبکه انجام شده است.
همه‌ی کاربران سری‌های ۴.۸ از هسته‌ی لینوکس بایست این ارتقاء را انجام دهند. این به‌روزرسانی را می‌توان با مراجعه به آدرس زیر پیدا کرد و انجام داد:
http://git.kernel.org/?p=linux/kernel/git/stable/linux-stable.git;a=summary

از کاربران سری‌های ۴.۸ از هسته‌ی لینوکس درخواست می‌شود که این به‌روزرسانی را انجام دهند
DAX، IOMMU، MMC، SCSI، IntelPowerClamp Thermal و USB در میان درایورهای به‌روزشده‌ای قرار دارند که در نسخه‌ی ۴.۸.۱۲ از هسته‌ی لینوکس یافت می‌شوند. هشدار محدوده‌ی آرایه در سامانه‌ی پرونده‌ی NFS مخفی شده است، و پشته‌ی شبکه به کمک یک سری از پیشرفت‌های بی‌سیم به‌روز شده است. این‌طور به نظر می‌رسد که یک تغییر AppArmor نیز برای بهبود اوضاع امنیتی رخ داده باشد، همچنین KVM (ماشین مجازی مبتنی بر هسته) نیز دست‌خوش تغییر شده است.
اگر از توزیع گنو/لینوکس هسته‌ای مبتنی بر سری‌های ۴.۸ لینوکس استفاده می‌کنید، به شما توصیه می‌کنیم که به‌روزرسانی ۴.۸.۱۲ را از دست ندهید و سریعاً آن را نصب کنید، یا هرگاه در مخزن‌های پایدار سامانه‌ی عامل محبوبتان قرار گرفت آن را استفاده نمایید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.