با اقدامات و سیاست‌های دولت آمریکا، نگرانی‌ کاربران در مورد حریم خصوصی برخط افزایش یافته و شاهد آن بوده‌ایم که بارگیری پیام‌رسان سیگنال افزایش چشم‌گیری داشته است. این پیام‌رسان از رمزنگاری در هنگام ارسال پیام‌ها استفاده می‌کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بر روی فروشگاه‌های iOS و گوگل‌پلی اندروید، بارگیری این پیام‌رسان ۱.۴ میلیون بوده است و این مقدار نسبت به سال گذشته در همین بازه‌ی زمانی، دو برابر شده است. باتوجه به تصمیمات و اقدامات کاخ سفید در مورد حریم خصوصی کاربران، گفته می‌شود ۴۰ درصد از نصب‌های برنامه‌ی سیگنال از داخل کشور آمریکا صورت گرفته است.

از آبان ماه سال گذشته که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شد تا پایان سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ میلادی، برنامه‌ی پیام‌رسان سیگنال ۲.۲ میلیون بار در سراسر جهان نصب شده است. در واقع ترس از اینکه دونالد ترامپ، حریم خصوصی کاربران را مورد حمله قرار خواهد داد، بقدری زیاد است که در روز تحلیف ریاست جمهوری، پیام‌رسان سیگنال بیشترین بارگیری و نصب را داشته است. بیشترین بارگیری قبلی، زمانی بود که دونالد ترامپ در انتخابات پیروز شده بود.

زمانی‌که کاربران زیادی یک برنامه را بارگیری می‌کنند، دوستان آن‌ها نیز مجبور هستند این پیام‌رسان را نصب کنند تا مکالمات امن‌تری داشته باشند. شما برنامه‌ی سیگنال را نصب می‌کنید و در ادامه به ده‌ها نفر از دوستان خود نیز پیشنهاد می‌کنید که آن را نصب کنند تا پیام‌های شما به‌صورت رمزنگاری‌شده ارسال شوند. آن‌ها نیز به‌همین ترتیب دوستان خود را دعوت می‌کنند و در یک طرح هرمی از حریم خصوصی شما محافظت می‌شود.

این بازه فعلاً برای شهروندان آمریکایی نگران‌کننده است چرا که پای حریم خصوصی آن‌ها در میان است. دولت ترامپ در حال حاضر با چندین اقدام، حریم خصوصی کاربران را هدف قرار داده به‌طور مثال مجدداً به ISP ها اجازه داده تا بدون اطلاع و اجازه‌ی کاربران، اطلاعات شخصی آن‌ها را به فروش برسانند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نگرانی شهروندان آمریکایی در مورد حریم خصوصی و افزایش نصب پیام‌رسان سیگنال