شرکت آمریکایی ساخت رایانه Dell روز چهارشنبه طی اطلاعیه‌ای خبر از خرید شرکت ذخیره اطلاعات EMC داد و اعلام کرد که به این ترتیب شرکت Dell تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های فناوری در حوزه خدمات رایانه‌ای خواهد شد.

این شرکت اعلام کرد که شرکت Dell پس از خرید این شرکت ذخیره اطلاعات، نام خود را به Dell Technologies تغییر خواهد داد و در آینده نزدیک قرارداد عظیم ۶۷ میلیارد دلاری خود با این شرکت را نهایی خواهد کرد. این شرکت همچنین ادعا کرد که با انجام این اقدام، تلاش‌های خود را در جهت ارتقاء بخش محاسبات ابری و تلفن همراهی بیشتر خواهد کرد.

میشائیل دل، بنیان‌گذار و رئیس شرکت Dell که این شرکت را در سال ۲۰۱۳ تأسیس کرد، اظهار داشت که شرکت جدید Dell Technologies از این پس توانایی بیشتری در رقابت در حوزه تکامل فناوری خواهد داشت. وی در ادامه یادآور شد: «امروزه جهان به سمت دوره جدید انقلاب صنعتی می‌رود. دنیای ما امروز هوشمندتر شده است و تمامی اجزای آن در هر دقیقه به هم نزدیک‌تر می‌شوند و به زودی زمانی خواهد رسید که ما ببینیم تمامی وسایل موجود در زندگی به نوعی تبدیل به اینترنت اشیاء‌ شده‌اند. این مسئله باعث می‌شود که مشتریان این حوزه اقدامات بسیاری را انجام دهند. دلیل اینکه شرکت Dell تصمیم به گسترش گرفته است نیز همین است. شرکت جدید Dell Technologies محصولات، خدمات، توانایی و مقیاس‌های جهانی لازم را برای تغییر و راهنمایی خریداران و مشتریان دارد و این افراد می‌توانند یک سفر دیجیتال راحت و آسوده را با ما تجربه کنند.»

شرکت Dell Technologies در آینده نزدیک انواع خدمات را مانند محاسبات ابری، تحلیل اطلاعات، امنیت فضای مجازی و … برای شرکت‌ها و زمینه‌های مختلف فراهم خواهد کرد. تغییر رخ‌داده در شرکت Dell بسیار عظیم خواهد بود و از اقدامات ابتدایی این شرکت مانند تولید رایانه‌های شخصی، فراتر خواهد رفت.

میشائیل دل شرکت خود را از خوابگاه خود در دانشگاه تگزاس پایه‌گذاری کرد و سپس توانست این شرکت را به یکی از معروف‌ترین شرکت‌های این حوزه تبدیل کند که خدمات مستقیم را به مشتریان عرضه می‌کند. وی برای شخصی‌سازی این شرکت ۲۴.۹ میلیارد دلار پرداخت کرد و به این ترتیب در کنار کاهش محسوس فروش رایانه‌های شخصی، وارد حوزه محاسبات تلفن همراهی شد.

شرکت جدید Dell Technologies نیز شخصی خواهد بود و سهامداران شرکت EMC نیز با دریافت سهام خود، آن‌ها را وارد بازار مبادلات نیویورک کردند.

شرکت Dell Technologies که در تگزاس آمریکا واقع شده است، طبق تخمین‌ها تا پایان سال جاری با سود ۷۴ میلیارد دلاری، ۱۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و در ۱۸۰ کشور فعالیت خواهد داشت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

نهایی شدن قرارداد خرید شرکت ذخیره اطلاعات EMC‌ توسط شرکت خدمات رایانه‌ای Dell
برچسب ها: